Komentari 64

VIDEO Atletico - Real 4-2: Luka Modrić zakuhao je autogol, 'kraljevi' ispali u produžecima!

11

Madridski derbi u osmini finala Kupa kralja opravdao je sva očekivanja. Luka Modrić 'zakuhao' je situaciju kod prvog gola, a u produžetku du 'rojiblancosi' izborili trijumf

Atletico Madrid pobijedio je 4-2 u gradskom derbiju i time izbacio Real Madrid iz Kupa kralja! Momčad Diega Simeonea slavila je u dramatičnoj utakmici nakon produžetaka, a Real, koji je i branitelj naslova, pozdravio se s ovim natjecanjem već u osmini finala.

Copa del Rey - Round of 16 - Atletico Madrid v Real Madrid

Luka Modrić počeo je utakmicu, ali je izašao u 66. minuti.

Pogledajte gol koji su pripisali Modriću pa promijenili odluku

Atletico je čak tri puta poveo u ovoj utakmici, prvi je gol zabio Samuel Lino u 39. minuti. Rodrigo de Paul ubacio je loptu u šesnaesterac, a Antonio Rudiger bio je prvi na lopti. Međutim, stoper Reala loptu je savršeno odbio do Lina, koji je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i zabio za vodstvo Atletica.

Marca: Modrić zaslužuje novi ugovor u Realu, nema dvojbe

Real je izjednačio krajem prvog poluvremena, a situaciju je 'zakuhao' Modrić, koji je ubacio iz slobodnog udarca, a Jan Oblak nespretno je reagirao i pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Novo vodstvo Atletica donio je Alvaro Morata u 57. minuti u novoj nespretnoj reakciji obrane Reala. Lopta se od Camavinge odbila prema Luninu, koji nije uspio očistiti situaciju, a lopta se od Ukrajinca još jednom odbila do Morate kojem je jedino preostalo poentirati u praznu mrežu.

Luka se nakon 24. 'kraljevskog' trofeja javio na X-u, obasipaju ga pohvalama: 'Legendo, ikono'

Real je 'čupao' i pokušao izjednačiti utakmicu, a to su uspjeli u 82. minuti. Vinicius i Bellingham odigrali su kombinaciju, Englez je utrčao u prazan prostor, pa sjajno pronašao Joselua na drugoj stativi koji je poentirao.

Griezmann slomio Real u produžecima

Inače, nekoliko trenutaka ranije Lunin je obranio nevjerojatnu šansu. Činilo se kako će Atletico zabiti treći gol, ali je Ukrajinac nevjerojatno reagirao.

Presudni gol Atletica zabio je Antoine Griezmann u 100. minuti, dok je konačnih 4-2 postavio Rodrigo Riquelme u 119. minuti.

Sortiranje događaja
120+2'

Kraj utakmice, Atletico je izbacio Real i izborio četvrtfinale Kupa!

120'

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

119'

GOOOOOL! Gotovo je, Atletico je zabio četvrti gol i zakoračio prema četvrtfinalu Kupa! Rodrigo Riquelme je strijelac.

116'

Simeone koristi zadnju zamjenu. Savić je ušao umjesto Azpilicuete, koji je bio u igri samo deset minuta.