Komentari 279

Dinamo - Gorica 2-0: Baturina i Špikić slomili goste, Banić radio čuda i skupio čak 13 obrana!

8

Dinamo je rutinski pobijedio Goricu pred 6803 gledatelja na Maksimiru. Baturina je pogodio majstorski nakon odlične akcije iz kornera, a da nije bilo Banića, mogli su gosti teško stradati

U posljednjem susretu 21. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Goricu sa 2-0.

Pobjedu aktualnom prvaku donijeli su Martin Baturina golom u 33. minuti te Dario Špikić koji je pogodio u 73. minuti. Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija da na vratima Gorice nije stajao Ivan Banić koji je imao čak 13 obrana.

Jakirovićeve muke s bekovima: Nova želja preskupa Dinamu, Kouao još na čekanju u Zagrebu
Rijeka - Istra 3-0: Riječanima i derbi Učke i vrh HNL-a! Marić zabio prvijenac odmah u debiju

Dinama je s ova tri boda smanjio zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo dva boda, a Dinamo ima i susret manje. Gorica je pak upisala četvrti poraz u nizu, a već šest kola ne zna za pobjedu.

Dinamo je od prve minute dominirao u posjedu lopte, no Gorica se dobro branila i "Modri" u prvih pola sata nisu bili pretjerano opasni pred vratima Banića.

Zagreb: Dinamo i Gorica sastali se u 21. kolu Prve HNL

Domaćin je poveo u 33. minuti nakon lijepe akcije nakon kornera. Baturina je kratko izveo korner do Josipa Mišića, koji je produžio do Brune Petkovića u kazneni prostor, a ovaj je povratnom loptom uposlio Baturinu koji je sjajno pogodio u suprotni kut.

Dinamo je mogao povećati prednost u nadoknadi prvog dijela, Arber Hoxha je povratnom loptom uposlio Stefana Ristovskog koji je pucao sa 16 metara, ali je Banić obranio. U nastavku susreta prvu ozbiljniju situaciju vidjeli smo u 59. minuti i to pred vratima Dinama. Pucao je Josip Mitrović sa 12, 13 metara iskosa, ali pored vratnice.

Uzvratio je domaćin u 64. minuti. Petar Sučić se "lažnjakom" oslobodio čuvara, a potom s ruba kaznenog prostora pucao ravno u Banića. Tri minute kasnije Gorica je imala kontru koju je Ante Matej Jurić mogao i bolje iskoristiti.

Novu veliku obranu Banić je zabilježio u 69. minuti zaustavivši udarac Brune Petkovića sa 16 metara, a dvije minute kasnije i Baturuni. No, u 73. minuti niti Banić nije mogao ništa. Ademi je poslao loptu u peterac, obrana Gorice je loše reagirala, a Špikić se najbolje snašao pogodivši za 2-0. Do kraja susreta Banić se istanuo i sjajnom obranom udarca Gabriela Vidovića.

Standings provided by Sofascore
21. KOLO HNL-A 17:15 , MAKSIMIR, ZAGREB
Dinamo
Baturina 33', Špikić 73'
2 : 0
Gorica
90+4'

Kraj utakmice na Maksimiru. Dinamo je rutinski riješio Goricu, koja može biti sretna da je završilo samo dva razlike.

90+2'

Kapulica čisti s crte udarac glavom Brodića.

90+1'

Banić skida i Bulatu, ukupno 13.! Gorica će izgubiti, ali on mora biti golman kola.

90'

Još četiri minute.

83'

Petković predaje traku Ademiju i mjesto prepušta Brodiću.

Kod Gorice zadnjih desetak minuta dobit će Sagna i Ilečić, umjesto Pršira i Jurića.