Komentari 5

Ukrajina preokrenula Island i plasirala se na Euro! Poljska na penale slavila protiv Walesa

Ukrajina preokrenula Island i plasirala se na Euro!  Poljska na penale slavila protiv Walesa

Island je poveo u prvom poluvremenu, ali Ukrajina je izjednačila, a zatim i povela nekoliko minuta prije kraja utakmice. Wales i Poljska 120 minuta igrali su bez golova, a odluka o putniku na Euro došla je nakon penala

Nogometaši Ukrajine plasirali su se na EURO koji će se održati u Njemačkoj od 14. lipnja do 14. srpnja nakon što su u ulozi domaćina u Wroclawu svladali Island sa 2-1 (0-1) u finalu dodatnih kvalifikacija.

VIDEO Navijači utrčali na teren, Gruzija izborila prvo Europsko prvenstvo ikad nakon penala

Island je poveo nakon pola sata igre sjajnim udarcem Gudmundssona (30) s otprilike 25 metara, no u nastavku je Ukrajina dominirala te preokrenula rezultat preko Cigankova (54) koji je pogodio nakon lijepe polukontre i Mudrika (84) koji je u pravo vrijeme potvrdio svoj ekstra talent i udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio sam donji desni kut suparničkog gola.

Veliki nogometni dan: Evo gdje gledati utakmice četiri hrvatske reprezentacije i finala play-offa

Ukrajina će tako četvrti put zaredom nastupiti na EURU, a igrat će u skupini E s Belgijom, Slovačkom i Rumunjskom.

Nogometaši Poljske posljednji su, 24. sudionici EURA koji će se održati u Njemačkoj od 14. lipnja do 14. srpnja, oni su u finalu dodatnih kvalifikacija boljim izvođenjem 11-eraca u Cardiffu svladali Wales sa 5-4 (0-0, 0-0).

Wales v Poland - UEFA Euro 2024 Qualifying - Play Off Final - Cardiff City Stadium

Tijekom 120 minuta igre viđen je vrlo slab nogomet, obje su momčadi bile preoprezne pa su o putniku na EURO odlučivali udarci s bijele točke. Svih pet poljskih izvođača bilo je sigurno, baš kao i prva četiri igrača Walesa, da bi potom poljski vatar Szczesny zaustavio udarac Daniela Jamesa i osigutao svojoj reprezentaciji peti uzastopni odlazak na EURO.

Poljska će na EURU igrati u skupini D s Nizozemskom, Austrijom i Francuskom.

Finale kvalifikacija za Europsko prvenstvo 20:45 , Tarczynski Arena
Wales
0 : 0
Poljska
KRAJ

DAniel James promašio je penal. SZczensy je predvidio gdje će James pucao i odveo svoju momčad na Europsko prvenstvo.

120'

Kraj drugog produžetka. Odluku o putniku na Euro odlučit će penali.

106'

Počeo je drugi produžetak.

105'

Gotov je prvi produžetak u Walesu. Nije bilo previše uzbuđenja i idemo u posljednjih 15 minuta igre.