Komentari 166

Hrvatska je izgubila od Crne Gore u posljednjoj utakmici skupine, ali ide u četvrtfinale

5

U dramatičnoj završnici Crnogorcima nije priznat gol za vodstvo, a mi nismo uspjeli zabiti i odluku o pobjedniku donijelo je izvođenje peteraca! Crnogorci su to odradili bez greške

U susretu posljednjeg, 3. kola A skupine Europskog vaterpolskog prvenstva, hrvatska reprezentacija je u Dubrovniku nakon izvođenja peteraca izgubila od Crne Gore sa 13-15 (4-2, 1-3, 4-3, 2-3, 2-4) osvojivši drugo mjesto u skupini i direktan plasman u četvrtfinale.

Uoči susreta sve je bilo jasno. Bilo kakva pobjeda je Hrvatsku vodila direktno u četvrtfinale s prve pozicije, za plasman u četvrtfinale je bio dovoljan i bod, ali s drugog mjesta, dok bi poraz značio pad na treće mjesto i plasman u osminu finala.

Europsko prvenstvo u vaterpolu 2024., rezultati i raspored svih utakmica. Gdje gledati uživo?

Hrvatska je odlično ušla u susret, povela je 2-0, a na koncu prve četvrtine je vodila 4-2. Crna Gora je u drugom dijelu okrenula rezultat s tri gola u nizu, no Hrvatska je izjednačila pa je na poluvremenu bilo 5-5.

Dubrovnik: Susret Crne Gore i Hrvatske na Europskom prvenstvu u vaterpolu

U trećoj četvrtini su odabranici izbornika Ivice Tucka imali pogodak viška, no početkom posljedne dionice Crna Gora je izjednačila na 9-9, a potom i povela 10-9. Hrvatska je izjednačila na 10-10, a nažalost Loren Fatović nije iskoristio peterac nakon što je Vlado Popadić isključen zbog grubog prekršaja.

Hrvatska se bori za prvo mjesto i lakši put do finala. Evo gdje gledati susret protiv Crne Gore

Hrvatska je do kraja utakmice imala igrača više jer je Popadić isključen bez prava zamjene, a Luka Bukić je na minutu i 12 sekundi prije kraja zabio za 11-10, no Jovan Vujović je zabio za 11-11. Hrvatska je imala 19 sekundi za pobjedu u regularnom dijelu, ali nije uspjela.

Na koncu je pitanje pobjednika razriješeno petercima, a Crna Gora je taj dio sa 4-2. Presudili su promašaji Konstantina Harkova i Lorena Fatovića.

Kod Hrvatske najefikasniji su bili Jerko Marinić Kragić i Marko Žuvala sa po tri gola, dok je kod Crne Gore Đuro Radović također zabio tri gola.

Španjolska je na koncu osvojila prvo mjesto u skupini, Hrvatska je druga, a obje reprezentacije su izborile direktan plasman u četvrtfinale. Crna Gora i Francuska će u  osminu finala.

Hrvatska - Crna Gora EP u Vaterpolu 20:15 , Bazen u Gružu