Komentari 74

Hajduk kiksao protiv Slavena: Osijek se sada može odvojiti...

8

Igrala se 66. minuta kada je Ohandza doveo hajduk u vodstvo nakon greške golmana Blaževića. No, samo šest minuta kasnije Ivanovski postavlja konačnih 1-1 iz penala

Nogometaši Hajduka i Slaven Belupa remizirali su na praznom Poljudu 1-1 u sklopu utakmice 27. kola Prve HNL. Bijeli su poveli preko Ohandze, ali vrlo brzo Savvas radi prekršaj za najstrožu kaznu i Slaven preko Ivanovskog dolazi do izjednačenja.

Utakmica je u prvom dijelu bila prilično nezanimljiva čemu svjedoči podatak da je Hajduk imao svega jedan udarac i to onaj Tome Bašića iz slobodnjaka. Slaven je s druge strane imao četiri udarca, dva u okvir, ali niti jedan nije bio Bog zna što opasan. Kao najzanimljiviji dio prvog poluvremena možemo izdvojiti pad Saida u protivničkom šesnaestercu nakon naguravanja s Katićem, ali sudac Mlakar samo je odmahnuo rukom.

U nastavak se krenulo u boljem ritmu. Obje momčadi zaigrale su prilično otvorenije tako da su i prolazi između blokova bili otključani. Okomite lopte počele su prolaziti, igra s bokova dobila je smisao i gledali smo poletniji nogomet. Prijetio je Hajduk preko Savvasa pa Slaven preko Melnjaka.

No, sve što se događalo u drugom poluvremenu može se staviti u razdoblje od 66. do 72. minute. Mrežu Koprivničana načeo je Ohandza u 66. minuti nakon greške golmana Blaževića, a tragičar je bio Savvas, koji je napravio penal pet minuta poslije nad Jovičićem.

Sudac Mlakar nije dvojio ni sekunde, sve je bilo čisto. Odgovornost je preuzeo Ivanovski i sjajno odapeo u gornji lijevi kut Stipičina gola. Sjajan udarac za konačnih 1-1.

Hajduk je tako kiksao uoči utakmice s posljednjom Cibalijom i sada se bodovno izjednačio na trećem mjestu s Osijekom (47). Osječani tek trebaju odigrati svoju utakmicu na Gradskom vrtu, u nedjelju od 19 sati protiv Splita.