ili Prijava Prijavi se
Live Članak se automatski osvježava
189 komentara

Vujović poludio! Makedonci u paklu Arene srušili Slovence

U fantastičnoj utakmici u Areni Makedonija je pobijedila Sloveniju 25-24. U dramatičnom završetku na krilima čudesnih navijača Makedonija se bolje snašla i uzela dva boda koja će im puno značiti u drugom krugu

Slovenci, Makedonci, hvala vam! Pokazali ste svima neutralnima u Areni Zagreb, ali i pred malim ekranima, zašto volimo rukomet. Pola sata prije početka utakmice u dvorani gotovo 10.000 navijača, Arena obojana u slovenske i makedonske boje, navijači raspjevani, navijačice uza sve to i prekrasne, na terenu žestoko od prve minute, drama do samog kraja i tijesna pobjeda Makedonije 25-24 koja bi im jako puno mogla značiti u drugom krugu.

Slovenci su bolje krenuli u utakmicu, vodili od samog početka, Makedonci su se mučili i zabijali tek iz sedmeraca. Na slovenskom golu roletu je spustio Zagrebov golman Matevž Skok koji je uništio Lazarova i ekipu u prvih par minuta. No pred kraj poluvremena na gol Makedonije dolazi Nikola Mitrevski i uz nekoliko obrana u nizu vodi Makedonce u egal za kraj prvih 30 minuta.

U drugo poluvrijeme Makedonija ulazi kao u transu nošena sjajnim navijačima i u tri minute radi +4. Slovenci se vraćaju i posljednjih 20 minuta igra se gol za gol. Slovenci okreću, a Blaž Janc pet i pol minuta prije kraja zabija svoj drugi gol u nizu za 24-23. I to je bilo to od momčadi Veselina Vujovića. Do kraja utakmice više nisu zabili niti gola, a braća Lazarov to su znala kazniti. Najprije Kiril zabija za izjednačenje, a onda i Filip za pobjedu iako su do kraja ostale još pune tri i pol minute. Na kraju velika nervoza na slovenskoj klupi, Veselin Vujović je ludovao na suce, a Makedonci zasluženo proslavili sa svojim sjajnim navijačima.

Makedonce je predvodio Dejan Manaskov s osam golova, Kiro Lazarov zabio je sedam, ali pravi junak bio je drugi golman Nikola Mitrevski s devet obrana iz 20 udaraca. Kod Slovenaca Mlakar je zabio četiri, a nije im pomoglo ni 14 obrana sjajnog Skoka.

Ključni događaji
  • DRUGO POLUVRIJEME

Počeo je drugi dio u zagrebačkoj Areni. I odmah na startu dva sjajna gola Makedonaca ...

• 11'

Izvanredni Skok! Slovenski golman obranio je dva udarca makedonskih igrača zaredom iako je njegova reprezentacija ...

• 9' DVA IGRAČA MANJE

Slovenci su u ovom trenutku s dva igrača manje.

• Kraj

Kakva drama! Slovenija je imala napad za izjednačenje, ali je jednom od igrača ispala lopta! Makedonija je 20 sekundi prije kraja dobila faul u protivničkoj polovici, zadržala loptu do kraja i na kraju ostvarila veliko, veliko slavlje u borbi za drugo mjesto.

Veselin Vujović ljutito je povikivao sa svojeg mjesta, ali nije mogao ništa. Izbornik Raul Gonzalez ostvario je najveću pobjedu u svojem angažmanu na klupi Makedonije.

Gledali smo sjajnu i čvrstu utakmicu, a Arena je cijelo vrijeme odisala sjajnom atmosferom.

• 58'

Makedonija ima gol razlike, u igru se kod Slovenije vratio Žiga Mlakar, ali je odmah zatresao stativu. Atmosfera u Areni je i dalje vrlo vatrena, navija se iz petnih žila i tko god da pobjedi zaslužio je u potpunosti. Toliko je utakmica bila izjednačena.

• 55'

Makedonija živi na krilima Manaskova! Ponovno je krilni igrač zabio gol, svoj osmi danas. A s druge strane ponovno je gol dao Janc. I on drugi zaredom. Bit će gusto do samoga kraja.

• 52'

Solo akcija Manaskova za 22-22! Munjevito je lijevo krilo Makedonije prohujalo i zabilo svoj sedmi gol danas.

• 52'

Slovenija je pronašla lijek za Makedoniju u ovom trenutku. Igraju na crtu i to im za sada prolazi. Nakon vodstva Makedonije kroz čitavo drugo poluvrijeme, momčad Veselina Vujovića uspjela je povesti.

Slovenija sada opet ima igrača manje nakon što je Henigman zaradio dvije minute.

• CRVENI CINGESARU

U Areni gori! Osim što je palo vrlo malo golova, igra je jako čvrsta i igra se u kost. Obje obrane su iznimno učinkovite, a koliko je atmosera uzavrela govori podatak da je Cingesar zaradio crveni karton. Zaradio je tri puta isključenje i morao je trajno na klupu.

• 38'

Ako je do sada bila dobra utakmica, onda što je ovo u drugom poluvremenu? Makedonci su okrenuli, zatim zaradili dva isključenja kojima su dopustili Slovencima da zadrže kakav-takav korak. Trenutno je 16-14, a napetost u Areni se može rezati nožem.

Počeo je drugi dio u zagrebačkoj Areni. I odmah na startu dva sjajna gola Makedonaca za njihovo prvo vodstvo na utakmici.

Makedonija je u transu na krilima sjajnih navijača vodi četiri razlike, a Nikola Mitrevski na golu radi čuda. Obranio je i penal Slovencima.

• Poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena! Nevjerojatna Makedonija došla je do velikog povratka, ali Nikola Mitrevski najzaslužniji je za to. Pred kraj prvog poluvremena upisao je tri obrane, a Makedonija je do izjednačenja 11-11 stigla doslovno u zadnjoj sekundi prvog poluvremena. Sjajna utakmica u Zagrebu.

• 29'

Dvije obrane zaredom upisao je Mitrevski! Golmani obje reprezentacije danas su imali sjajnih obrana. A kada golmani rade, onda gledamo gustu utakmicu kao što je danas ova! 11-10 je i cijela dvorana je na nogama, zaista prekrasne scene iz zagrebačke Arene.

• 28'

Sjajan udarac Mačkovšeka! Skinuo je paučinu makedonskog gola bombom u gornji desni kut. Sjajan udarac s devet metara. Slovenija vodi 11-8.

• 25'

Slovenija opet ima igrača manje. Odmah u idućem napadu i Makedonija je zaradila dvije minute. Talezski je skrivio sedmerac.

• 24'

Kao i godinama do sada, i danas je najbolji strijelac Makedonije Lazarov. Zabio je četiri gola i drži Makedonce u igri.

• 21'

Kao što se očekivalo, utakmica Slovenije i Makedonije je puno čvršća i neizvjesnija od prijašnjih danas. Malo je golova u prvom poluvremenu, obrane funkcioniraju i, kako se sada čini, tek će sitnice odrediti pobjednika.

Slovenija je opet bez igrača manje, četvrto ukupno. Ponovno je isključenje dobio Cingesar.

• Vujović zove prvi time-out.

• 16'

Mlakar is on fire! Zabio je dva zaredom, zadnji s igračem manje za svoj četvrti ukupno. Sjajno igra slovenski lijevi vanjski.

• 15'

Taman kad su Slovenci uhvatili ritam Zarabec radi neoprezan faul za sedam metara i dobiva dvije minute. Manaskov je uspio zabiti svoj prvi gol danas i smanjiti prednost Slovenije na 6-4.

• 11'

Opet sjajni Skok! U 11. minuti on ima 6 obrana! Opet je obranio udarac Kiri Lazarovu.

• 11'

Izvanredni Skok! Slovenski golman obranio je dva udarca makedonskih igrača zaredom iako je njegova reprezentacija imala čak dva igrača manje! Slovenija je uspjela preživjeti nalete Makedonaca, koji nisu uspjeli zabiti niti jedan gol iako su imali dva igrača više.

• POLA-POLA

U Areni je oko 10 tisuća navijača. Sada je zaista teško reći koga ima više, čini se da je i slovenskih i makedonskih navijača -  podjednako!

• 8'

Slovenci su poveli 3-2 nakon čega su Makedonci napravili faul u napadu. Henigman je uspio realizirati priliku i Slovenci su prvi put na utakmici imali dva razlike. Odmah u idućem napadu Lazarov nije uspio doći do gola nakon čega je Cingesar prvi zaradio dvije minute na utakmici.

• 5'

Nije trebalo dugo čekati na odgovor Makedonije, a strijelac je bio tko drugi neko Kiro Lazarov! Legendarni makedonski igrač ubrzo je zabio i drugi za 2-2.

• 3'

Ristovski je obranio udarac Zarabecu i tako ostvario prvu obranu na utakmici. Odmah u drugom napadu slovenski golman Skok uhvatio je loptu nakon udarca i Slovenija je preko Marguca došla do vodstva.

• 1' Početak

Počela je utakmica. Slovenija ima prvi napad. Odmah su makedonski navijači počeli zviždati pa se očekuje uzavrela atmosfera tijekom cijelog susreta.

• JOŠ MALO

U zagrebačkoj Areni na rasporedu su nacionalne himne. Prva je makedonska, a zatim slovenska.

• ŠPANJOLCI RASTURAJU

Dok čekamo početak utakmice Slovenije i Makedonije valja spomenuti i onu koja se igra u Varaždinu. Španjolska vodi s uvjerljivih 26-12 protiv Češke.

• 'FINALE S HRVATIMA'

Veselin Vujović vratio se u Zagreb, ovoga puta u ulozi izbornika Slovenije. Da može birati odmah bi potpisao finale s Hrvatima.

Više o tome što je bivši trener PPD-a rekao pročitajte OVDJE.