Komentari 10

Valentina Aščić srušila hrvatski rekord za oproštaj od Pekinga

4

Rezultat od 2:21,456 na 1500 metara u brzom klizanju na kratke staze nije bio dovoljan za plasman u polufinale, ali prva hrvatska brzolizačica na ZOI može biti zadovoljna

Prva hrvatska olimpijka u brzom klizanju na kratkoj stazi Valentina Aščić (23) ostala je bez plasmana u polufinale na 1500 m na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, gdje je osvojila peto mjesto u svojoj četvrtfinalnoj skupini s vremenom 2 minute i 21.456 sekundi, što je novi hrvatski rekord na toj dionici.

Hrvatska reprezentacija u brzom klizanju 01:38

Iz šest četvrtfinalnih skupina po tri najbrže klizačice su izborile izravan plasman u polufinale, a pridružile su im se još tri najbolje po vremenu od četvrtoplasiranih.

Short Track Speed Skating - Women's 1500m - Quarterfinals

Aščić je, nažalost, ostala 178 tisućinki iza Čehinje Michaele Hruzove koja je bila među tri najbrže četvrtoplasirane i tako izborila polufinale.

Naše brzoklizačice: Same smo skupljale novac za Peking...

Hrvatska predstavnica je u Pekingu nastupila i na 500 metara, a u toj je disciplini zauzela 23. mjesto.

Kako je Aščić imala najbolji rezultat među petoplasiranim klizačicama, u konačnim rezultatima discipline 1500 m to će je svrstati na 25. mjesto.