Komentari 37

Van Gaal smatra da je SP u Katru namješteno?! 'Messi je morao osvojiti, sve je smišljeno'

Kada vidite kako je Argentina izvodila jedanaesterce i kako smo ih mi izvodili. Kada vidite kako su neki argentinski igrači prelazili liniju bez sankcija, mislim da je sve bilo smišljeno, rekao je bivši izbornik Nizozemske

Argentina je prošlog prosinca nakon 1986. godine konačno osvojila Svjetsko prvenstvo. Leo Messi došao je do jedine titule koja mu je nedostajala i time dobio dodatnu referencu i po mnogima najsnažniju, koja ga titulira najvećim nogometašem u povijesti.

Iako je pokazao svoju nogometnu veličinu, Leo Messi je mnoge razočarao sa svojim sramotnim ponašanjem. Veliku dramu Argentinci su preživjeli u četvrtfinalu kada su pobijedili Nizozemsku nakon jedanaesteraca. Pobjedu su slavili tako što su se kreveljili i smijali Nizozemcima. Apsolutno za svaku osudu i kršenje fair-playa. Najdalje je otišao Leo Messi koji je pokazao nepoštovanje prema Louisu Van Gaalu. Nakon utakmice mu je prišao i prozvao ga glupanom. Uz to je i provocirao nizozemsku klupu naslađivajući se pobjedom. Ipak, nakon gotovo dva mjeseca, zažalio je zbog svojih riječi.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Quarter Final - Netherlands v Argentina

Ubrzo je zažalio zbog svog ponašanja pa se ispričao prije nekoliko mjeseci, no Van Gaal mu to nije zaboravio. Pitanje hoće li ikada.

Legendarni Nizozemac je na dodjeli nagrada Eredivisieja prvi put pričao o Messiju nakon SP-a u Katru. Tvrdi kako je sve bilo unaprijed pripremljeno da Argentina osvoji naslov.

- Kada vidite kako je Argentina izvodila jedanaesterce i kako smo ih mi izvodili. Kada vidite kako su neki argentinski igrači prelazili liniju bez sankcija, mislim da je sve bilo smišljeno.

Novinari su ga pitali što pod tim misli.

-  Pod tim mislim točno to što kažem - odgovorio je bivši nizozemski izbornik.