Komentari 5

Van Gaal: Zadovoljan sam, 1-0 je vrlo dobar rezultat

1

Vrlo sam zadovoljan, 1-0 je dobar rezultat. Sada ne moramo ići na rizik i mislim da smo dobro obavili posao, rekao je Bayernov trener Van Gaal

Nakon prve utakmice polufinalne utakmice nogometne Lige prvaka između Bayerna i Lyona svakako su više razloga za zadovoljstvo imali navijači njemačkog kluba. Slavio je Bayern s minimalnih 1-0 golom Arjena Robbena iz 69. minute, iako je od 37. do 54. minute bavarski sastav igrao s igračem manje zbog isključenja Francka Riberyja (izravan crveni karton zbog opasnog starta na Lisandru Lopezu). Brojčano su se momčadi izjednačile na terenu kada je Lyonov stoper Jeremy Toulalan dobio drugi žuti karton.
- Vrlo sam zadovoljan, 1-0 je dobar rezultat. Sada ne moramo ići na rizik i mislim da smo dobro obavili posao. Mislim da je Riberyju olaku dan crveni karton, ali Franck je sucu dao priliku za to. Stajao mu je na nozi dulje nego li je bilo potrebno – rekao je Van Gaal.
Prvi komentar na utakmicu dao je i Lyonov strateg Claude Puel.
- Znali smo da će nas i najmanja pogreška koštati i da će nas Rosetti kazniti ukoliko ju napravimo. To je bio slučaj s Toulalanom jer je već od ranije imao žuti karton. U trenucima kad su obje momčadi imale ozjednačene snage na terenu puno smo trčali, ali nismo uspjevali zadržati pritisak – rekao je razočarani Lyonov trener, ponudivši na kraju ipak optimizam uoči uzvrata na Gerlandu.
- Čak da je rezultat u našu korist, dvoboj bi i dalje ostao otvoren.