Komentari 37

VAR je radio i odmogao Istri: Preokret Varaždina u 6 minuta

6

Luka Marin razveselio je malobrojnu pulsku publiku golom u 70. minuti, ali 13 minuta poslije Varaždin je vodio i sačuvao prednost do kraja (2-1)

Zvižducima su gledatelji na Aldo Drosini ispratili nogometaše Istre u svlačionicu na poluvremenu jer nisu uputili nijedan udarac (?!) prema golu Varaždina (koji je imao 10), a ništa bolje volje nisu bili ni nakon 90 minuta jer su gosti pobijedili 2-1 u drugom kolu HNL-a.

POGLEDAJTE VIDEO: Istrani uoči finala Kupa

Demoni uoči finala Kupa 00:38

Varaždinci su stvarali prilike u prvom poluvremenu, ali nisu mogli do gola. Lovro Majkić skidao je udarce Andrisa Herrere u 15. i Frana Brodića u 38. i 42. minuti. A onda su gosti napokon proradili nakon što su ga primili.

Luka Marin u 70. je minuti nakon obrane Olivera Zelenike, nakon udarca Marina Žgombe, pospremio odbijenu loptu u bliži kut za vodstvo Puljana.

Istra i Varaždin sastali se u 2. kolu SuperSport HNL-a

Poveselila se domaća publika, ali sve se brzo okrenulo. Fran Brodić sedam minuta poslije spretno je primirio ubačaj Joze Stanića i s dva metra udaljenosti zabio za izjednačenje, a praktički u idućem napadu pred golom Puljana opet je bilo vatreno.

Ivan Posavec pobjegao je domaćoj obrani i pao u šesnaestercu nakon duela s domaćim golmanom Lovrom Majkićem. Sudac Fran Jović odmah je pokazao na penal, ali je na sugestiju VAR sobe, koja je ovaj put bila u funkciji ipak odlučio provjeriti tu situciju na ekranu uz teren. Činilo se kako tu nije bilo sasvim jasnog kontakta, ali Jović je odluku potvrdio, a penal realizirao Igor Postonjski.

Istra je u preostalom vremenu pokušala doći do izjednačenja, a najbliže je golu u šestoj minuti nadoknade bio Luka Hujber, koji je iz gužve u šesnaestercu pogodio stativu. Završilo je pobjedom gostiju 2-1.

Kovačević izmolio krunicu za pobjedu: Gdje si bio Ba do sad

Puljani tako nakon dvije domaće utakmice i dalje imaju nula bodova, dok novak u ligi dolazi do prva tri boda. U idućem kolu žuto-zeleni idu u goste Dinamu (subota, 21 sat), a Varaždinci dočekuju Hajduk (subota, 19 sati).

Sažetak utakmice Istra 1961 - Varaždin možete pogledati OVDJE.