Komentari 64

Vaterpolistice odlično krenule pa stale: Srbija ponovno bolja

5

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija još čeka povijesnu pobjedu na Euru. Nakon teškog poraza od prvakinja Španjolki, cure su izgubile i od Srpkinja (8-4)...

Hrvatske vaterpolistice odlično su ušle u utakmicu drugog kola Eura protiv domaćina Srbije. Hrvatice su povele 3-1 pred oko 2500 ljudi u Kombank Areni. Srpkinje sa serijom 4-0 preokreću utakmicu i ne ispuštaju vodstvo do kraja za slavlje 8-4.

Prva četvrtina pripala je našim djevojkama 3-1. Srbija je u drugoj dionici igre izjednačila i na poluvremenu je bilo 3-3. U trećoj četvrtini Srpkinje s nova dva gola odlaze na 5-3. Hrvatska nije zabila od te prve četvrtine, a Srbija je sa serijom 4-0 preokrenula utakmicu. Zabile su naše cure konačno, ali zabila je i Srbija koja je sa 6-4 otišla u posljednju četvrtinu i nije dopustila iznenađenje.

Emi Miljković zabila je dva gola za Hrvatsku, Ivana Butić i Tereza Balić zabile su po gol.

Naše vaterpolistice u prvom su kolu uvjerljivo izgubile od Španjolske 29-3. Još čekaju povijesnu pobjedu na Euru. Hrvatska je igrala na Euru 2010. godine u Zagrebu.

Naše cure bile su zadnje, a svaku utakmicu izgubile su u prosjeku s 20 golova razlike. Hrvatsku predvodi Emmi Miljković, majka blizanaca i jedina naša vaterpolistica koja je igrala na tom Euru u Zagrebu. Ostatak ekipe čine pet seniorki, šest juniorki i dvije kadetkinje koje ima tek 15 godina. Jedna od kadetkinja, Dina Lordan, možda propusti zadnju utakmicu s Njemačkom jer ima ispit iz matematike...

Naše vaterpolistice još igraju s Italijom, Francuskom i Njemačkom. Ženski turnir igra se u drugačijem formatu u odnosu na muški. Ekipe su podijeljene u dvije grupe, u svakoj je po šest reprezentacija, a četiri najbolje idu dalje.