Vaterpolska Euroliga: Pobjede Mladosti i Juga, prva Primorja

1

Jug je u Mađarskoj pobijedio Eger 10-9, a Mladost u Ateni Olympiacos 9-8. Riječani su kompletirali stopostotno sjajnu večer naših klubova slavljem protiv Barcelonete

Gostujuće su pobjede hrvatski predstavnici, Mladost i Jug, upisali i u drugom kolu vaterpolske Eurolige. Jug je u Mađarskoj pobijedio Eger 10-9, a Mladost u Ateni Olympiacos 9-8...

Dubrovčani su u skupini D jakoga mađarskog rivala u Egeru po četvrtinama nadigrali 4-3, 2-2, 1-1, 3-3 uz tri gola Sandra Sukna, te po dva Paula Obradovića i Nikole Sutića. Po jednom su se u listu strijelaca upisali Tihomil Vranješ, Maro Joković i Pavo Marković.

U Mađarskoj su hrvatski prvaci pobijedili nakon iznimno dugotrajne negativne serije kod naših sjevernih susjeda. Pobjeda je tim značajnija uzme li se u obzir da je izborena bez trenerskog tandema Fatović-Bobić, koji je odrađivao utakmicu suspenzije zbog isključenja tijekom dvoboja prvog kola u Gružu.

Mladost je protiv Olympiacosa slavila 9-8 (1-2, 3-3, 2-2, 3-1) zasluživši pobjedu boljom igrom u posljednjoj četvrtini dvoboja drugog kola skupine C.

Momčad Emila Nikolića do pobjede su sa po trima golovima predvodili Antonio Petković i Vanja Udovičić. Dva je gola dodao Petar Muslim, a jedan Frano Karač.

S ovim pobjedama Mladost i Jug su, uz uvjet da pobjede u obadvama preostalim domaćim dvobojima, praktički osigurali nastup u četvrtfinalu natjecanja.

Vaterpolisti Primorja Erste Banke Rijeka došli su do prve pobjede u ovogodišnjem izdanju Eurolige. U dvoboju drugog kola skupine D pobijedili su na svom plivalištu Barcelonetu 8-6 (0-1, 2-3, 2-1, 4-1)...

Gubili su igrači Zorana Roje i Ivana Asića na poluvremenu 4-2, da bi furioznom završnicom (4-1 u posljednjoj četvrtini) dobili drugi dio 6-2.

Predvodio ih je sjajni mađarski reprezentativac Daniel Varga s četirima pogocima. Aleksandar Tiškivski dodao je dva, a Fran Paškvalin i Samir Barać po jedan.

Bila je to prva utakmica riječke momčadi u Ligi prvaka nakon šestogodišnjeg posta. Njome su Riječani kompletirali stopostotno uspješnu večer hrvatskih klubova u Euroligi, s obzirom na činjenicu da su Mladost i Jug trijumfirali na gostovanjima došavši do svojih drugih pobjeda.