Komentari 158

Vatreni juniori razbili 'furiju' i preuzeli prvo mjesto u skupini

1

Nogometaši hrvatske reprezentacije do 21 godine pobijedili su vršnjake iz Španjolske 3-0! Bila je to sjajna partija talentirane generacije, koja je predvođena Pericom i Ćaletom-Carom slavila u Španjolskoj

Nogometaši hrvatske reprezentacije do 21 godine pobijedili su vršnjake iz Španjolske 3-0! Bila je to sjajna partija talentirane generacije, koja je predvođena Pericom (dva gola) i Ćaletom-Carom slavila u Španjolskoj. Dvostruki asistent bio je Ante Ćorić, a veliki je ovo uspjeh uzevši u obzir kakva imena igraju u španjolskoj reprezentaciji.

Munir El Haddadi iz Barcelone, Hector Bellerin iz Arsenala, Oliver Torres iz Atletico Madrida, Gerard Deulofeu iz Evertona, Marco Asensio iz Espanyola, Saul Niguez iz Atletico Madrida... Sve su to reprezentativci španjolske reprezentacije do 21 godine.

No 'furija' nije mogla protiv moćne i vrlo talentirane U-21 generacije Vatrenih. Ante Ćorić iz Dinama, Stipe Perica iz Chelseaja, Marko Rog iz Dinama, Fran Tudor iz Hajduka, Tin Jedvaj iz Bayer Leverkusena, Filip Krovinović iz Rio Avea...

Hrvatska se tako osvetila za poraz 17. studenog 3-2 u Rijeci i na najbolji mogući način preuzela prvo mjesto u skupini kvalifikacija za Europsko prvenstvo!

Na prvi gol čekalo se malo više od pola sata igre. Sjajno je Duje Ćaleta-Car u 36. minuti nadskočio svojeg čuvara i zabio glavom na asistenciju Ante Ćorića iz kornera.

Samo šest minuta kasnije, u 42. minuti, Ćorić i Perica su sjajno odigrali akciju. Dinamov veznjak proigrao je napadača Chelseaja na posudbi u Udineseu. Perica neobranjivo puca, a Hrvatska u tim trenucima vodi 2-0!

Španjolska je potpuni raspad sistema doživjela već na otvaranju drugog poluvremena. Španjolski golman Kepa Arrizabalaga napravio je veliku grešku u 48. minuti i Stipe Perica mu je oteo loptu te zabio za konačnih 3-0 naše reprezentacije.

Hrvatska je ovom pobjedom skočila na prvo mjesto skupine 6 u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Vatreni imaju gol razliku 17-3 uz pet pobjeda i samo jedan poraz. Sljedeću utakmicu igraju protiv Estonije 28. ožujka.