Komentari 32

'Vatreni' na korak do Njemačke! Ovo je raspored Hrvatske do kraja kvalifikacija za Euro 2024.

Hrvatska u listopadu dočekuje Tursku u Osijeku, a tri dana kasnije gostujemo u Walesu. Zadnje okupljanje u kvalifikacijama za Euro zakazano je za studeni

Maksimalnih šest bodova osvojili su 'vatreni' u rujanskom ciklusu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Hrvatska je, nakon 'petarde' Latviji na Rujevici, pobijedila i u Armeniji (1-0).

POGLEDAJTE VIDEO:

"Vatreni ponedjeljak" u Zagrebu 11:24

'Vatreni' su slavljem u Erevanu preuzeli vrh tablice grupe D i napravili ogroman korak u "misiji Njemačka". Hrvatska sad ima deset bodova (od mogućih 12), jednako kao i Turska.

Novi Dalićev rekord i eto nas tamo gdje nam je mjesto: na vrhu! Ali jedna stvar dosta brine
Dron sa zastavom nepriznatog armenskog teritorija prekinuo utakmicu 'vatrenih' u Erevanu

Upravo će naš najveći konkurent za prvo mjesto u skupini biti sljedeći protivnik 'vatrenih' u kvalifikacijama za Euro. Hrvatska u listopadu dočekuje Tursku u Osijeku u prvoj utakmici reprezentacije na novoizgrađenoj Opus Areni. Tri dana kasnije gostujemo u Walesu, a potom se reprezentativci vraćaju u klubove. Posljednje okupljanje 'vatrenih' u kvalifikacijama za Euro zakazano je za sredinu studenog. 'Vatreni' prvo gostuju u Latviji, a u zadnjem kolu kvalifikacija na Maksimiru dočekujemo Armeniju.

Erevan: Kvalifikacijska utakmica za UEFA Euro 2024., Armenija - Hrvatska

Izbornik Zlatko Dalić kazao je nakon pobjede nad Latvijom da je cilj 15, 16 bodova te da bi to trebalo biti dovoljno za plasman na Euro. Trenutno smo na deset, a pobijedimo li sljedeće dvije utakmice i ako nam se poklope ostali rezultati u skupini, plasman u Njemačku mogli bismo osigurati i prije posljednjeg okupljanja.