Komentari 3

Važna pobjeda Barce, Tomić je zabio 12 poena, debakl Zvezde

1

Košarkaši Barcelone ostvarili su važnu pobjedu u borbi za plasman u četvrtfinale Eurolige. Barca je slavila protiv Brose Basketa uz 12 Tomićevih koševa

Barca je u susretu 13. kola skupine F TOP 16 pobijedila njemački Brose Basket 75-57, dok je Himki u istoj skupini deklasirao Olympiakos 98-66. Bili su to sudari direktnih suparnika za nastavak natjecanja, a njemački i grčki sastav su se ovim porazima kolo prije kraja po svemu sudeći oprostili od plasmana u četvrtfinale.

Barcelona je već na poluvremenu imala 20 koševa prednosti (43-23) i potom je rutinski odradila susret do kraja. Barcu su do sedme pobjede u skupini predvodili Alex Abrines s 13 koševa, naš Ante Tomić s 12 koševa, pet skokova i četiri asistencije, te Justin Doellman sa 12 koševa.

U njemačkim redovima najbolji je bio Bradley Wanamaker sa 16 koševa i osam skokova. Hrvatski košarkaš Leon Radošević je za 20 minuta zabio dva koša uz tri skoka.

Važnu pobjedu u borbi za plasman u četvrtfinale izborio je Himki koji je na svom parketu deklasirao Olympiakos 98-66. Olympiakos je bio ravnopravan tek u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio 25-22, no ostatak utakmice bio je 'jednosmjerna ulica'.

Himki su do pobjede predvodili Petteri Koponen sa 21 košem i četiri asistencije, Aleksej Šved sa 19 koševa i James Augustine sa 18 koševa i 10 skokova. Kod Grka bolji od ostalih bio je Othello Hunter sa 14 koševa i sedam skokova.

Darušafaka utišala Beograd

U skupini E Lokomotiv Kuban je očekivano pobijedio Unicaja Malagu 81-60, a presudila je posljednja četvrtina koju je ruski sastav dobio 19-5. U domaćim redovima najefikasniji su bili Matt Janning i Malcolm Deleney sa po 15 koševa dok su Victor Claver i Ryan Broekhoff dodali po 14 koševa. U gostujućim redovima samo je Mindaugas Kuzminskas imao dvoznamenkasti broj koševa, 16.

Crvena zvezda je imala priliku pobjedom protiv Darušafake izboriti mjesto među osam, no turski sastav je u Beogradu pobijedio 80-61. Kod gostiju najefikasniji su bili Scottie Wilbekin sa 19 i Jamon Gordon sa 14 koševa, dok su Crvenu zvezdu predvodili Quincy Miller sa 18 i Nikola Dangubić sa 14 koševa.

SKUPINA E

Lokomotiv - Unicaja  81-60

Crvena zvezda - Darušafaka 61-80

U petak 1. travnja: Panathinaikos - CEDEVITA

Fenerbahče - Anadolu Efes

POREDAK: Fenerbahče 10-2, Lokomotiv 9-4, Panathinaikos 8-4, Crvena zvezda 7-6, Anadolu Efes 6-6, Darušafaka 4-9, Unicaja 3-10, CEDEVITA 3-9

SKUPINA F

Himki - Olympiakos 98-66

Barcelona - Brose Basket 75-57

U petak, 1. travnja: CSKA - Žalgiris

Laboral Kutxa - Real Madrid

POREDAK: CSKA 8-4, Laboral Kutxa 8-4, Himki 7-6, Barcelona 7-6, Real Madrid 6-6, Olympiakos 6-7, Brose Basket 6-7, Žalgiris 2-10