Komentari 9

Veliki povratak: Treće zlato Lucije Zaninović u tri tjedna

1

Lucija Zaninović se vratila nakon pauze od deset mjeseci i u tri tjedna osvojila tri zlatne medalje. Posljednja dva vikenda je slavila na turnirima u Austriji i Švicarskoj

Aktualna brončana sa Olimpijskih igara u Londonu Lucija Zaninović osvojila je i treću zlatnu medalju u samo tri tjedna otkad se vratila na tatami nakon pauze od 10 mjeseci uzrokovane ozljedom i problemima sa vratnim živcima. Za zagrijavanje je upisala u Novoj Gradiški uvjerljive pobjede i svoj osmi naslov prvakinje Hrvatske, a nakon toga je slavila na A turniru u Austriji u Innsbrucku i na jakom G turniru u Švicarskoj.

U Austriji je nastupilo ukupno 1200 natjecatelja, a Lucija je u kategoriji do 49 kilograma upisala četiri pobjede s ukupnom bodovnom razlikom 46-17. Na putu do zlata svladala je Maddalenu Tortorellu, Joy Ekhator, Ivanu Cujić te Nataschu Mitrovits. I ako je Austrija bila zagrijavanje s obzirom na težinu i kvalitetu protivnica onda to Švicarska sigurno nije bila. Čak 300 seniora i seniorki iz 52 države svijeta u samo četiri olimpijske kategorije i veliki broj osvajača svjetskih i olimpijskih odličja te ponajbolji taekwondoaši svijeta poput reprezentativaca Kine, Tajvana, Velike Britanije, Meksika, Francuske, Amerike.

U Švicarskoj je nastupila i kompletna reprezentacija Hrvatske koju uskoro očekuje nastup na SP-u u Meksiku i u takvoj konkurenciji do odličja su stigle tek tri Hrvatice, brončane Martina Zubčić i Marina Sumić te još jednom zlatna Lucija Zaninović. U prvom kolu splićanka je bila slobodna da bi potom upisala četiri pobjede uz razliku poena 31-12.