Komentari 69

Vida dobio crveni, Bešiktaš se raspao: Bayern zabio 'petardu'

4

Domagoj Vida kao posljednji čovjek srušio je Roberta Lewandowskog u ranoj fazi utakmice i ostavio svoj Bešiktaš protiv Bayerna s čovjekom manje. Bavarci su potom zabili Turcima pet komada

Iako je osvojio svoju skupinu Lige prvaka, za razliku od njegova protivnika u osmini finala, Bešiktaš je na gostovanje kod Bayerna stigao kao potpuni autsajder. A rezultat od 5-0 u korist Bavaraca na kraju je to i potvrdio.

Šansama za pozitivan rezultat turskog prvaka dodatno je naštetio crveni karton za hrvatskog reprezentativca Domagoja Vidu već u 17. minuti utakmice.

Kapetan Bešiktaša Atiba Hutchinson "zakuhao" je situaciju lošom povratnom loptom za Vidu koju je presjekao napadač bavarske momčadi Robert Lewandowski i hrvatskom stoperu nije preostalo drugo nego da ga ruši.

Rumunjski sudac Ovidiu Hațegan nije imao previše dvojbi kako sankcionirati Vidu s obzirom na to da je skrivio faul kao posljednji čovjek obrane. Dobio je izravan crveni karton i bio je to zapravo početak kraja za turskog prvaka.

Bayern ipak nije iskoristio priliku povesti iz slobodnog udarca koji je uslijedio; James Rodríguez promašio je okvir za nekoliko centimetara, a odmah u sljedećem napadu Vagner Love umalo je šokirao domaće navijače kad se sjurio u kontru, no ni on nije bio precizan.

Domaćini su došli do vodstva u najboljem mogućem trenutku, pred sam kraj prvog dijela. Thomas Müller najbolje se snašao u gužvi u šesnaestercu Turaka i s(p)retno provukao loptu ispod Bešiktašova golmana Fabrija.

Bavarci su već u sedmoj minuti nastavka udvostručili vodstvo kad je Lewandowski lijepo dodao Kingsleyju Comanu, a ovaj pogodio donji desni kut Bešiktašova gola za 2-0.

Potvrdu pobjede donio je Müller u 66. minuti. Asistent je ovaj put bio Joshua Kimmich. A u strijelce se još dvaput do kraja, u 79. i  88. minuti, upisao i Lewandowski za konačnih 5-0. Uzvrat u Istanbulu 14. ožujka bit će samo formalnost.