Vida promašio penal u osmini finala, Jedvaj pogodio u derbiju

Branitelji naslova AEK ispao je u osmini finala grčkog nogometnog Kupa od Arisa nakon izvođenja jedanaesteraca, a jedan od tragičara susreta bio je hrvatski nogometaš Domagoj Vida.

Nakon 0-0 iz prvog susreta, Aris i AEK, koji je branio naslov, su u uzvratnom susretu osmine finala u Solunu bez gledatelja odigrali 1-1. Gosti su poveli u 45. minuti prvog dijela golom Mijata Gaćinovića, a izjednačio je Lorenz Moron u 58. minuti.

Legendarni turski trener 'opleo' po Bebeku: 'Gospodina iz sobe moramo pitati zašto nije zvao...'

Kako više nije bilo golova o pitanju pobjednika odlučivali jedanaesterci, a Aris je slavio sa 4-2.

Junak je postao domaći vratar Julian koji je zaustavio udarce hrvatskog reprezentativca Domagoja Vide, te Argentinca Ezequiela Poncea, dok kod Arisa jedanaesterac nije realizirao Giannis Fetfatzidis.

Neven Đurasek je za Aris igrao do 90. minute, dok je na suprotnoj strani Vida odigrao cijeli susret.

Aris će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Niki Volos - Levadiakos, prva utakmica ovih klubova je završila 1-1.

Izvođenjem jedanaesteraca razriješen je i dvoboj velikih grčkih rivala Olympiaksoa i Panathinaikosa koji je također igran pred praznim tribinama. "Zeleni" su na koncu slavili 7-6.

Domagoj Vida je supruzi Ivani poklonio skupocjeni poklon: Poznati detalji velikog slavlja

Prvi dvoboj najvećih grčkih klubova je završio 1-1, dok je večerašnji uzvrat na Karaiskakiju okončan bez golova, pa su presudili jedanaesterci.

Prvih osam izvođača je bilo sigurno, a u petoj seriji je vratar Olympiakosa Alexandros Paschalakis zaustavio udarac Filipa Mladenovića. Domaćin je imao "meč loptu", no Joao Carvalho nije iskoristio priliku. Njegov udarac sjajno je zaustavio Juri Lodigin. Pitanje pobjednika je konačno razriješeno u osmoj seriji. Branič Panathinaikosa Bart Schenkeveld je bio siguran, dok je Mady Camara prebacio gol.

Dodajmo kako je hrvatski nogometaš Tin Jedvaj sigurno izveo jedanaesterac za Pao u četvrtoj seriji. Pao će u četvrtfinalu igrati protiv Atromitosa.