Komentari 2

VIDEO Ajax slavio u Klassiekeru, domaći navijači zapalili tribinu

4

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa Ajax je pobijedio Feyenoord sa 3-2 osvojivši važne bodove u borbi za naslov prvaka.

Ajax je stigao do pobjede premda su gosti vodili 1-0 i 2-1.

Feyenoord je poveo već u osmoj minuti golom Luisa Sinisterre, a izjednačio je Sebastien Haller u 24. minuti. Međutim, samo četiri minute kasnije Guus Til je zabio i drugi pogodak za momčad iz Rotterdama.

Champions League - Round of 16 Second Leg - Ajax Amsterdam v Benfica

Ipak, Ajax je u posljednjih 12 minuta susreta uspio okrenuti rezultat. Dušan Tadić je izjednačio u 78. minuti, a slavlje "Kopljanicima" donio je Anthony u 86. minuti. U posljednjim trenucima susreta Anthony je zaradio crveni karton.

Sve golove s utakmice možete pogledati ovdje.

Benfica šokirala Amsterdam! Nunez presudio 'kopljanicima'

Ajax sada ima 66 bodova, pet više od PSV Eindhovena koji ima i utakmicu manje. Feyenoord je treći sa 55 bodova, dok Twente na četvrtoj poziciji ima 54 boda.

Sama uvertira u veliki derbi bila je vatrena, u doslovnom smislu. Zbog bakljade domaćih navijača na Johan Cruijff Areni, zapalila se njihova zastava, a požar se proširio na tribinu.

Legendarni Nizozemac gledao pobjedu Gorice protiv Rijeke: Došao je zbog jednog igrača