Komentari 153

VIDEO Čudesna akcija Vlašića i Modrića! Mučili smo se, a onda je ušao Livaja i riješio Austriju

Hrvatska je povela sjajnim golom kapetana Modrića, ali brzo smo primili za izjednačenje. Livaković nas je čupao, no u drugom dijelu: rapsodija Vatrenih! Livaja je ušao pa zabio, zatim je pogodio i Lovren

Hrvatska nogometna reprezentacija stigla je na noge Austriji u posljednjem kolu grupne faze elitnog razreda Lige nacija. Vatrene je na stadionu Ernst Happel, popularnom Prateru, dočekala ogromna podrška hrvatskih navijača kojih je bilo preko 20 tisuća i koji su svoje ljubimce nosili do veličanstvene pobjede 3-1 čime smo se plasirali u samu završnicu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Beč 00:59

I upravo je takvo okruženje bio dodatan podstreh našim nogometašima koji su poveli već u 6. minuti utakmice! Iz prve prave šanse smo zabili i to nakon fantastične akcije u režiji Nikole Vlašića i kapetana Luke Modrića.

Povijesni uspjeh Hrvatske: Evo tko čeka Vatrene na Final Fouru

Niksi se probio po desnoj strani pa poslužio Modrića, koji je iz neposredne blizine fenomenalno zabio u prvi kut. Dvadeset tisuća naših navijača je eruptiralo i Hrvatska je šokirala Austriju već na samom startu.

Hrvatska povela protiv Austrije, Luka Modrić zabio za 1:0

No, slavlje je trajalo svega dvije minute. Petljala je naša obrana, tamo Stanišić nije najbolje reagirao i Austrijanci su ekspresno stigli do izjednačnjenja. Marcel Sabitzer poslao je odličnu loptu u šesnaesterac gdje se Baumgartner izborio za prostor pored naše obrane i glavom zabio pored nemoćnog Livakovića.

Austrijanci su bili bolji u prvom dijelu, spašavao nas je Dominik Livaković čudesnim intervencijama, ali u drugom poluvremenu uslijedio je 'blitzkrieg' Hrvatske.

Prvo je u 69. minuti sjajnu akciju koju su odigrali Borna Sosa (zamijenio Bornu Barišića) i Ivan Perišić pogotkom glavom u prvi kut završio Marko Livaja, koji je ušao sedam minuta ranije. A samo četiri minute kasnije Dejan Lovren je nebeskim skokom povisio prednost Vatrenih na 3-1! Kakav povratak stopera Zenita u reprezentaciju!

Rapsodija hrvatske vrste probudila je navijače, pjesma se zapjevala još jače i Hrvatska je polako počela slaviti plasman u završnicu Lige nacija.