Komentari 13

VIDEO Furiozni Napoli isprašio Lazio: Mertens zabio ljepoticu

Nogometaši Napolija iskoristili su kiks Milana, koji je ranije izgubio od Sassuola na San Siru, pa izbili sami na vrh prvenstvene ljestvice. Posebno inspiriran bio je Mertens, koji je zabio dva komada

Kako se sezona razvija postaje jasnije da su dva glavna konkurenta za naslov Serie A ove sezone Napoli i Inter. Znalo se to i ranije, no posljednji rezultati ipak potvrđuju pretpostavke. Derbi nedjeljnog programa talijanskog prvenstva bio je riješen već u prvih 45 minuta u kojem je Napoli razbio Lazio pa ostatak susreta odradio 'reda-radi'. Napolitanci su na koncu slavili 4-0 i poslije 14. kola izbili na vrh Serie A.

POGLEDAJTE VIDEO:

Anna Falchi 00:22

Luciano Spaletti iskoristio je ogroman kiks prvog pratitelja Milana, koji je na domaćem San Siru teško nastradao od 'crne mačke' Sassuola. Naravno, i ovoga puta jedan od strijelaca bio je Domenico Berardi jer što bi bio sudar ove dvije momčadi, a da talijanski reprezentativac ne zabije barem jedan.

Sassuolo opet 'crna mačka' za Milan: Drugi poraz zaredom

Napoli je poveo već u sedmoj minuti kada je Zielinski iskoristio nedovoljno dobro očišćenu loptu obrane Lazija pa s mjesta oko bijele točke probio Pepea Reinu.

Serie A - Napoli v Lazio

VIDEO GOLA OVDJE

Idući gol uslijedio je samo tri minute kasnije. Insigne je dobro uposlio Mertensa, koji je izvaljao obranu gostiju pa neobranjivo plasirao loptu iza španjolskog golmana.

A treći pogodak u 29. minuti, i drugi Mertensov, bio je pravo remek djelo. 'Bellissimo gol', rekli bi Talijani. Lozano mu je odigrao povratnu, a Belgijac s ruba šesnaesterca plasirao loptu u suprotni kut. Pepe Reina se ispružio, ali uzalud je letio.

Konačan rezultat postavio je Fabian Ruiz u 85. minuti. I njegov je bio predivan... Namjestio se na ljevicu pa s više od 20 metara pogodio tik uz desnu stativu. Vrhunski gol sjajnog španjolskog veznjaka.

Hrvatski reprezentativac Toma Bašić ušao je u 61. minuti, no uklopio se u sivilo cijele momčadi.

Sukus svega je da je Napoli iz drugog derbija 14. kola izašao trijumfalno bez primljenog gola. Što će, ako nastavi nizati dobre rezultate, moguće biti i presudno u borbi s Interom za naslov.