Komentari 3

VIDEO Igrača Ajaxa pogodili u glavu, sudac prekinuo derbi

Ajax je poveo u 14. minuti golom Dušana Tadića, izjednačio je za Feyenoord Santiago Gimenez u sudačkoj nadoknadi, a za novo vodstvo "Kopljanika" zabio je Klaassen deset minuta prije prekida

Nogometaši Ajaxa izborili su plasman u finale nizozemskog kupa nakon što su u Rotterdamu pobijedili Feyenoord 2-1.

Vatrenu atmosferu s početka utakmice pogledajte OVDJE.

Susret je obilježio incident u 61. minuti kada je napadač Ajaxa Davy Klaassen pogođen predmetom iz publike pri čemu mu je raskrvavljena glava.

Sudac Allard Lindhout je povukao momčadi s terena i prekid je trajao više od pola sata. Policija je ubrzo privela navijača koji je bacio predmet.

Pomoćni trener domaćeg sastava John de Wolf obratio se publici na De Kuipu zatraživši njihovu pomoć.

- Navijači, koristite svoj um, očajnički nam je potrebna vaša podrška - kazao je.

Incident i prekid utakmice pogledajte OVDJE.

Međutim susret je potom još jednom prekinut na nekoliko minuta zbog vatrometa domaćih navijača.

Na koncu je Ajax slavio sa 2-1. Sve najvažnije dogodilo se prije prekida. Gosti su poveli u 14. minuti golom Dušana Tadića, izjednačio je Santiago Gimenez u sudačkoj nadoknadi, a za novo vodstvo "Kopljanika" zabio je Klaassen deset minuta prije nego što je pogođen u glavu.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE.

U posljednjim trenucima susreta Ajax je ostao s igračem manje nakon što je isključen Kenneth Taylor.

Ajax će u finalu igrati protiv PSV-a koji je u utorak na gostovanju pobijedio trećeligaša Spakenburg sa 2-1,

Gabriel Gutierrez (43) i Patrick van Aanholt (46) zabili su za PSV, dok je Dwaye Green zabio zua domaćine u 59. minuti.

Finale je 30. travnja na stadionu De Kuip u Rotterdamu.