VIDEO Inter povećao vodstvo, Kane zatresao mrežu, PSG je ispustio dobivenu utakmicu...

4

Inter je povećao susvoju prednost na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na četiri boda ispred drugog Juventusa gostujućom pobjedom protiv Lazija u Rimu.

Inter je do prednosti stigao pred kraj prvog poluvremena kada je Lautaro Martinez u 40. minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku Marušića koji je u pokušaju vraćanja lopte svom golmanu Provedelu idealno proigrao najboljeg strijelca lige koji je takav poklon spremno pretvorio u gol.

Inter Milan

Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti kada se Marcus Thuram odlično snašao u suparničkom kaznenom prostoru i poslao još jednu loptu iza leđa Provedela.

VIDEO Moro zakucao sjajan gol! Sudjelovao u rušenju Mourinha

Toma Bašić ostao je na klupi Lazija.

Vodeći Inter sada ima 41 bod, četiri više od drugog Juventusa, a devet više od gradskog rivala Milana. Lazio je tek 11. sa 21 bodom, koliko ima i deseta Monza.

Kiks PSG-a

Nogometaši PSG-a imali su pobjedu u džepu kod Lillea, sve do 95. minute, u posljednjem ogledu 16. kola francuske Ligue 1, ali je ogled završio bez pobjednika 1-1.

Mbappé mora otići iz PSG-a, ovo nema više baš nikakvog smisla

PSG je bio na putu prema devetoj prvenstvenoj pobjedi u nizu jer je golom Kyliana Mbappea u 66. minuti iz jedanaesterca vodio 1-0 sve do sudačke nadoknade.

Kylian Mbappe

Nakon primljenog pogotka Lille je zaigrao odlučno te je počeo nizati šanse sve do kraja. PSG je odbijao napade do 95. minute kada je ipak pokleknuo. Pogriješila je pariška obrana, a nakon odbijene lopte David je uspio glavom zabiti za konačnih 1-1.

>> POGLEDAJTE GOL LILLEA ZA IZJEDNAČENJE <<

PSG je i dalje vodeći na ljestvici te sada ima pet bodova više od Nice. Lille je ostao na četvrtom mjestu, a ima devet bodova manje od PSG-a.

Bayern slavio, ali i Bayer

U posljednjem susretu 15. kola Bundeslige nogometaši Bayerna su lako osvojili domaće bodove, na Allianz Areni su svladali Stuttgart 3-0.

Igrač utakmice ponovno je bio Harry Kane koji je postigao uvodna dva pogotka za Bayern, u 2. i 55. minuti. Ove sezone već je šesti put u Bundesligi Kane zabio dva ili više gola na jednom susretu. Sve je zaključeno golom južnokorejskog nogometaša Min-Jaea u 63. minuti.

Real ispao iz trke, Bayern krade Mbappéa? Tuchel: 'Po njega bih išao i biciklom. Igrat će za nas'

Već je nakon prvog dijela moglo biti tri gola prednosti za Bayern budući da su domaćinu dva gola poništena nakon VAR pregleda.

Ovom pobjedom Bayern je smanjio zaostatak za vodećim Bayerom. Bavarci trenutačno imaju četiri boda manje, ali i jednu utakmicu manje. Stuttgart je ostao četvrti te od Bayera ima osam bodova manje.

Bundesliga - Bayern Munich v VfB Stuttgart

S odličnim igrama ove sezone u Bundesligi su nastavili nogometaši Bayera koji su na domaćem terenu u Leverkusenu pobijedili Eintracht 3-0.

Vodeća momčad lige povela je već u 14. minuti kada je Boniface zatresao suparničku mrežu, a utakmica je prelomljena početkom drugog dijela s nova dva gola domaćina. Prvo je Frimpong zabio u 51. za 2-0, dok je priča zaokružena u 57. minuti kada je odlični Wirtz postigao gol za konačnih 3-0.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na domaćoj klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, dok je za goste iz Frankfurta od 64. minut zaigrao Hrvoje Smolčić.