Komentari 7

VIDEO Leipzig obranio naslov u kupu, sjajna asistencija Olma!

U posljednjih pet godina, 'bikovi' su četiri puta igrali u finalu kupa. Lani su osvojili svoj prvi trofej u klupskoj povijesti, a ove su ga uspješno obranili. Nažalost, u finalu nije bilo Hrvata iako su neki sjedili na klupi

Nogometaši RB Leipziga obranili su naslov pobjednika Njemačkog kupa, oni su u finalu odigranom na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali Eintracht iz Frankfurta 2-0 (0-0).

POGLEDAJTE VIDEO:

Dani Olmo 01:15

Strijelac prvog gola bio je Christopher Nkunku u 71. minuti na asistenciju Danija Olma. Njegov je udarac s vrha kaznenog prostora na putu prema mreži pogodio dvojicu obrambenih igrača Eintrachta i prevario golmana Trappa da bi na 2-0 povisio Dominik Szoboszlai u 85. minuti nakon proigravanja Nkunkua.

VIDEO SAŽETKA OVDJE

Joško Gvardiol zbog crvenog kartona u polufinalu nije konkurirao za nastup u momčadi RB Leipziga, Kristijan Jakić ostao je na klupi Eintrachta, dok Hrvoje Smolčić zbog ozljede nije bio niti na klupi sastava iz Frankfurta.

RB Leipzig je u posljednjih pet godina četiri puta igrao u finalu kupa, 2019. i 2021. je gubio finala od Bayerna i Borussije Dortmund. Lani je osvojio svoj prvi trofej u klupskoj povijesti svladavši u finalu Freiburg, a ove je sezone ponovio taj uspjeh.