Komentari 66

VIDEO Zašto, Luka? Pogledajte penal koji je skrivio Vušković. Debakl bijelih u drugom dijelu

2

Vušković je uklizao u naizgled neopasnoj situaciji za gol juniora Hajduka. Promašio je loptu i srušio protivnika, a Addai je bio precizan iz penala. Nizozemci su bili dominantni u drugom dijelu, posebno Poku i Meerdink

AZ Alkmaar poveo je u 45. minuti, na samom kraju prvog poluvremena protiv Hajduka u finalu Lige prvaka mladih. Jayden Addai bio je precizan s bijele točke nakon prekršaja Luke Vuškovića.

Alkmaar potopio 'bile' u finalu Lige mladih, Hajduk bez trofeja

Mladi stoper Hajduka išao je uklizati na loptu pored napadača AZ-a, ali nije bio precizan, pa je 'pokosio' protivničkog napadača Ernesta Poku. Dobio je i žuti karton, a Hajduk je svoje polagao nade u golmana Bornu Buljana.

Ženeva: Finale Lige prvaka mladih između AZ Alkmaara i Hajduka

Mladi golman pogodio je stranu, ali Addai je poslao nisku loptu koju Buljan ipak nije uspio dohvatiti. Ubrzo su momčadi otišle na odmor, a Nizozemci su poveli u dobrom trenutku.

Majstorija Pokua

Hajduk je nakon primljenog gola krenuo u ofenzivu, stoga su bili ranjivi na kontranapade. Upravo je takvu situaciju iskoristio Poku, koji je izborio penal za 1-0.

Ženeva u bijelom! Pogledajte kako se ori veliki hajdučki hit. Stižu nećaci vukovarskog heroja

Mladi napadač primio je loptu na lijevoj strani, a AZ je u fazi napada imao još dvojicu igrača. Hajduk je bio brojniji sa šest igrača ispred Borne Buljana, ali nijedan nije pravovremeno izašao na Poku, koji je prepoznao labavu obranu 'bilih tića' i sjajno naciljao u desnu stranu gola za 2-0.

Ženeva: AZ u drugom poluvremenu zabio Hajduku još četiri gola

Poku je odgovoran i za treći gol AZ-a u 76. minuti. Nasamario je obranu Hajduka odigravši dupli pas s napadačem Mexx Meerdinkom.

Supruga Budimir na stadionu u Ženevi s posebnom majicom: Tako to rade mangupčine prave

S lakoćom je zabio pored Buljana za visokih 3-0.

Nizozemci nisu stali

Sa svakim golom sve je više igrača AZ-a išlo u fazu napada, dok se u zadnju liniju Hajduka uvukao strah.

To je iskoristio napadač Mexx Meerdink, koji ima i četiri nastupa u prvoj seniorskoj nizozemskoj ligi. Imao je nekoliko opcija u napadu, ali sam je završio akciju sjajnim udarcem u gornji kut u 79. minuti

Meerdink je sinoć igrao 24. minute za seniore AZ-a, tako da je današnje finale počeo s klupe. Ušao je u 45. minuti, a zabio je drugi gol na utakmici i postavio konačnih 5-0 u 87. minuti.