VIDEO Pogledajte nevjerojatne golove Šimića i Hodže i kako su Farani skoro šokirali Hrvatsku

2

Nevjerojatne golove u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo zabili su Roko Šimić i Veldin Hodža. Napadač mladih 'vatrenih' zabio je iz prvog dodira iz teškog kuta, a Hodža je silovito zakucao u gornji lijevi kut

Kad ne zabiješ gol, primiš ga!

U to su se uvjerili nogometaši U-21 reprezentacije Farskih Otoka, koja je u Klaksviku ugostila mlade 'vatrene' u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Aki Samuelsen imao je odličnu priliku u 16. minuti. Farani su odigrali lijepo dubinsko dodavanje za Samuelsena, koji je utrčao u prostor i imao jedan na jedan situaciju s Nikolom Čavlinom. Golman Hrvatske izašao je s crte i lijepo pokrio kut Samuelsenu, koji se nije najbolje snašao i pucao je pored gola.

Hrvatska U-21 otvara novi ciklus na Farskim Otocima. Evo tko je dobio poziv i gdje gledati susret

Samo nekoliko trenutaka kasnije stigao je munjeviti odgovor izabranika Dragana Skočića. Mateo Lisica  je ubacio blizu prve stative, a Roko Šimić sjajno se ubacio u prostor i još bolje naciljao u mrežu iz teške pozicije.

Kvalifikacijska utakmica za Europsko prvenstvo U-21, Hrvatska - Finska

Za Idealan scenarij krajem poluvremena pobrinuo se veznjak Rijeke Veldin Hodža. Mladi 'vatreni' kratkom su kombinacijom pronašli Hodžu, koji je krenuo prema golu, namjestio se na lijevicu i silovito zapucao. Petersen uopće nije imao šanse, lopta je otišla u gornji lijevi kut.

Činilo se da je sve gotovo kada je Dion Drena Beljo zabio treći gol Hrvatske u 75. minuti, ali tri minute kasnije domaćin je zabio prvi gol zahvaljujući Guttiju Dahl-Olsenu. Obrana Hrvatske bila je nesmotrena, a Olsen je ukrao loptu i zabio gol.

Isti je igrač iskoristio gužvu pred mrežom Čavline u 85. minuti i zabio za 3-2. Iako je pitanje pobjednika bila praktički riješena stvar, utakmica se zakomplicirala pet minuta prije kraja isteka regularnog dijela.

Ipak, Marin Ljubičić potvrdio je tri boda Hrvatske golom u drugoj minuti sudačke nadoknade.