Komentari 14

VIDEO Sahitijeve škarice dobile konkurenciju: Pogledajte novi spektakularan gol Hajduka

Hajduk je do pobjede došao u 17. minuti nastavka udarcem s gotovo 60 metara daljine. Vušković je vodio loptu na svojoj polovici terena, uočio je gostujućeg vratara koji je dosta daleko od svog gola i preciznim udarcem pogodio mrežu.

Juniori Hajduka na Poljudu su pobijedili Istru 1961 1-0. Iako su Bijeli odigrali odličnih prvih 45 minuta, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Naročito opasna momčad trenera Marijana Budimira bila je u periodu između 17. i 22. minute u kojem su stvorili pet velikih prilika. Nakon prve od njih lopta je završila na gredi. Marko Capan izveo je korner s lijeve strane, Nino Duić glavom vratio u sredinu, a Roko Brajković s pet  metara pogodio okvir vrata, nakon čega obrana gostiju izbacuje loptu u korner.

Sahiti: Nikad to neću zaboraviti, Awaziem: Mi smo akciju uigrali!
Karoglan: Awaziem se ponaša liderski. Trener Varaždina: Da je igrao Teklić, mi bismo pobijedili
Karoglan mora saznati zašto se momčad ugasi nakon 60 minuta

Opet je izvođač Capan, ovog puta s desne strane, a Luka Vušković glavom s osam metara šutira pored gola. Dvije minute kasnije Marin Ćalušić šutira s linije šesnaesterca, ali Muhamed Tanjić brani. Već u sljedećoj akciji Vušković je preciznom dugom loptom pronašao Jeru Vrcića, koji je odlično smiruje i prebacuje gostujućeg vratara, ali je za malo neprecizan. Serija prigoda Bijelih završena je u 22. minuti, kada nakon ubačaja s desne strane Ćalušić s tri metra loptu poslao preko gola.

Do kraja prvog dijela još jednom je glavom nakon kornera pokušao Vušković, a u posljednjoj akciji u šesnaestercu je pao Ćalušić, nakon čega je sudac Ante Terzić odsvirao kraj poluvremena.

Nakon niza promašenih prilika u prvom poluvremenu, Hajduk je do vodstva došao u 17. minuti nastavka udarcem s gotovo 60 metara daljine. Vušković je vodio loptu na svojoj polovici terena, uočio je gostujućeg vratara koji je dosta daleko od svog gola i preciznim udarcem pogodio mrežu.

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka, Hajduk je kontrolirao utakmicu te povremeno ugrožavao gostujuća vrata, izdvojili smo tri opasna udarca koja je obranio Tanjić. U 71. minuti pokušao je Niko Đolonga iskosa sa 16 metara, a osam minuta kasnije Boško Jemo je nesebično poslužio Matea Jurić - Petrašila čiji udarac s linije šesnaesterca je također odbio gostujući vratar. Posljednji pokušaj bio je udarac iskosa s lijeve strane nakon lijepog solo prodora Vrcića.