Komentari 95

Vratio se Tin Jedvaj, katastrofa Olićevih, Bayern je srušio BVB

1

Dvoboj Ivice Olića i povratnika Tina Jedvaja otišao je na stranu Bayera, dok je Ivan Perišić slavio s Wolfsburgom protiv Stuttgarta. Bayern je svladao Borussiju D. 1-0

Bundesligaško kolo na Veliku subotu ponudilo je nekoliko zanimljivih okršaja, a u derbiju dana Bayern je svladao Borussiju u Dortmundu 1-0. Utakmicu je presudio bivši dortmundovac Robert Lewandowski golom glavom u 36. minuti kojega, razumljivo, nije slavio. U nastavku je dvije velike prilike za domaćine propustio Marco Reus, a sjajnim se obranama iskazao Manuel Neuer.

Ivica Olić zaigrao je svih 90 minuta u novom teškom porazu HSV-a, a ovaj put ih je svladao Bayer 4-0 u Leverkusenu. Time je slavni klub sve bliže ispadanju i spas se ne vidi. Prve službene minute ove godine za "apotekare" je upisao drugi hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj koji je igrao do 66. minute.

Već su u sedmoj minuti Hamburžani posrnuli kad im je zabio Castro, a u 44. je Kiessling zabio za rješenje priče. Još je u 56. to podebljao, a potom je Castro drugim pogotkom u 63. minuti postavio konačni rezultat. Time je HSV ostao u zoni ispadanja, na 16. su mjestu i imaju 25 bodova, 15. Hannover ima 28, baš kao i 14. Freiburg.

Pobjedom je Bayer i dalje na četvrtom mjestu, ima 48 bodova i bori se za treću poziciju, ali Borussia Mönchengladbach također igra odlično, pobijedila je kod Hoffenheima 4-1 i s 50 bodova ne dopušta nikakve promjene na ljestvici.

A pobijedio je i Wolfsburg protiv Stuttgarta 3-1, dok je Stuttgart posljednji s 23 boda. Ivan Perišić ušao je u igru u 61. minuti utakmice.