Vručina i Šehić potopili Teutu u Koprivnici

2

Teuta je povela 1-0, Slaven do odmora okrenuo, a u drugih 45 minuta napadači Koprivničana su se raspucali i rezultat svega je visokih 6-2

Čak 51 stupanj suci su izmjerili uoči utakmice Slaven Belupo - Teuta u Koprivnici. A po vrućini se najbolje snašao - Vručina. Slavenov napadač Bojan Vručina zabio je dva gola, najzaslužniji je za još jedan, a i crveni karton koji je zaradio Maringlen Kapaj njegovo je 'maslo'. Uz Vručinu, sjajnu utakmicu odigrao je i debitant u koprivničkom dresu, pulski napadač Asim Šehić, također dvostruki strijelac. Utakmica u kojoj je viđeno 'svega i svačega' počela je - hladnim tušem. To možda i ne bi bilo loše da nije rečeno u prenesenom značenju. Naime, Albanci su poveli u 10. minuti preko Danjala Xhafaija. Osam minuta kasnije u kaznenom prostoru gostiju srušen je Bojan Vručina. Za 1-1 s bijele točke zabio je Srebrenko Posavec. Vručina je u 22. minuti iznudio isključenje Kapaja, koji je dobio dva brza žuta kartona. Na centaršut Poldrugača zdesna u 28. minuti volej je pogodio Asim Šehić i doveo Slaven u vodstvo 2-1 s kojim su otišli na odmor. Nastavak je otvoren kornerom koji je u 47. minuti izveo Posavec, a sjajno je glavom za 3-1 pogodio ponovno Šehić. Kada je u 60. minuti Vručina zabio za 4-1, činilo se da je sve riješeno. No već u 66. branič Brahsa glavom nakon kornera postavlja 4-2. Da Slavenova prednost pred uzvrat bude 'pošteno' izražena pobrinuli su najbolji pojedinac utakmice Vručina u 83. i Petar Bošnjak u sudačkoj nadoknadi. Uzvrat je za 14 dana...