Komentari 31

Remi Walesa i Turske u Cardiffu, 'vatreni' u 3. jakosnoj skupini!

7

U drugoj utakmici skupine "vatrenih", Wales i Turska su remizirali 1-1, a tim je rezultatom Hrvatska završila u trećoj jakosnoj skupini na ždrijebu za Euro!

Hrvatska nogometna reprezentacija natjecanje u skupini D kvalifikacija za odlazak na Euro 2024. okončala je na drugom mjestu sa 16 bodova, jedan više osvojila je prva Turska koja je u utorak u Cardiffu igrala 1-1 s Walesom.

Wales je poveo golom Nice Williamsa koji je u 7. minuti preciznim udarcem s distance pogodio mrežu, da bi izjednačio Yusuf Yazici u 70. miniti iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon kontakta Daviesa i Yildiza.

UEFA Euro 2024 Qualifier - Group D - Wales v Turkey

Wales je ostao treći na ljestvici sa 12 bodova, četvrta Armenija s osam, a peta Latvija s tri.

Euro 2024., raspored i satnica svih utakmica: Poznati su svi sudionici, kako kupiti ulaznice?
VIDEO Pogledajte gol koji je osigurao Euro! Ante Budimir ukazao se u idealnom trenutku
VIDEO Pogledajte gol koji je osigurao Euro!  Ante Budimir ukazao se u idealnom trenutku

Drugim mjestom u skupini Hrvatska će biti svrstana u treću jakosnu skupini na ždrijebu za Euro koji će se održati 2. prosinca u Hamburgu.

KVALIFIKACIJE ZA EURO 20.45 , Cardiff
Wales
Williams 8'
1 : 1
Turska
Yazici 70'

Kraaaaaaaaaaaaj! Wales je do Budimirova gola imao izravan plasman na Euro, a izjednačujućim golom Turska se ipak vratila na vrh skupine. Turska ide na Euro kao prvoplasirana iz skupine i bit će u 2. jakosnoj skupini u ždrijebu za Euro, Hrvatska kao drugoplasirana ide u 3. jakosnu skupinu, a Wales ide u playoff.

90'

Imat ćemo četiri minute sudačke nadoknade. Hrvatska je potvrdila plasman, dakle sad jedino možemo navijati da nas Wales pogura u 2. jakosnu skupinu!

84'

Johnson zabija, ali ništa od gola! Linijski sudac diže zastavicu zbog ofsajda.

74'

Uh, kakav udarac Sarija. Lopta je okrznula spojnicu...

70'

Yazici u jednu, Ward u drugu stranu. Turska je izjednačila i opet došla na vrh naše skupine!