Komentari 5

Wayne Rooney: Vratio sam se i osjećam veliko olakšanje...

1

Uvijek je lijepo pobijediti Rangers u gostima. Oduševljen sam što sam se napokon vratio na teren. Osjećao sam se dobro i spremno, rekao je Wayne Rooney

Wayne Rooney, napadač Manchester Uniteda, tvrdi da nije bio živčan prilikom izvođenja penala na Ibroxu, u dvoboju 5. kola Lige prvaka s Rangersom, usprkos specifičnih okolnosti. Manchester United je slavio u gostima kod Rangersa s 1-0 u 5. kolu D skupine Lige prvaka, te je s tom pobjedom i matematički osigurao plasman u nokaut-fazu. ''Crvenim vragovima'' je, zapravo, za prolazak dalje dovoljan bio i jedan bod, ali s pobjedom je taj uspjeh bio još slađi. Pogotovo zato što je gol iz penala, u 87. minuti, zabio Wayne Rooney, koji se našao u startnoj postavi Uniteda prvi puta još nakon početka listopada. U međuvremenu je pauzirao zbog ozljede gležnja.

- Bez obzira na to, nisam bio živčan. Znao sam što mi je činiti, kako treba izvesti penal.

Raspalio je punom snagom u desni kut vratara Rangersa Allana McGregora, koji se bacio u drugu stranu.

- Da je golman pogodio stranu i obranio, svaka mu čast. Srećom, zabio sam gol, zbog čega sada osjećam veliko olakšanje. Svakako ću na tom postignutom pogotku izgraditi dio samopouzdanja.

Rooney se jako radovao pogotku na Ibroxu, te je odmah potrčao prema navijačima svog kluba.

- Želio sam proslaviti gol s našim navijačima. Uvijek je lijepo pobijediti Rangers u gostima. Oduševljen sam što sam se napokon vratio na teren. Osjećao sam se dobro i spreman za utakmicu. Ova utakmica i ovaj pogodak će bi biti veliki poticaj za nastavak sezone - zaključio je Rooney.