Komentari 6

Wolfsburg je prekinuo Kovačev niz od osam ogleda bez poraza

1

Wolfsburg je slavio protiv Kovačevog Eintrachta 1-0, Leipzig je kod kuće pobijedio Herthu 2-0 i sad bježi Bayernu tri boda. U nedjelju Darmstadt dočekuje minhenski Bayern

U 15. kolu Bundeslige u subotu je Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi Niko Kovač, izgubio u gostima od Wolfsburga sa 0-1, te je tako prekinut Eintrachtov niz od osam utakmica bez poraza. Wolfsburgu je pobjedu donio Jeffrey Bruma (33), ali treba napomenuti da Eintracht u 67. minuti nije iskoristio penal, Alexander Meier pucao je preko gola.

Hrvatski napadač Ante Rebić za Eintracht je igrao do 76. minute, a u 75. je jedini puta ozbiljnije zaprijetio golu protivnika, ali je njegov udarac obranio golman "vukova". Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga.

Leipzig je na domaćem terenu pobijedio Herthu 2-0 i sada bježi drugoplasiranom Bayernu tri boda. Strijelci za Leipzig bili su Timo Werner (40) i Willi Orban (62).

Mainz je dobio Hamburger 3-1, a trostruki strijelac za domaćine bio je 27- godišnji veznjak Danny Latza, koji je ove sezone odigrao samo 190 minuta.   Alen Halilović opet nije bio u sastavu HSV-a, koji nalazi blizu sezone ispadanja, na 16. mjestu.

Dan ranije Hoffenheim i Borussia Dortmund su odigrali 2-2, a hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić zaigrao je za Hoffenheim  posljednjih pola sata.

U nedjelju se sastaju Darmstadt - Bayern, te Bayer Leverkusen - Ingolstadt.