Komentari 2

Wolfsburg samo na korak od naslova, Bayern kiksao

6

Uoči posljednjeg kola nogometne Bundeslige Wolfsburg na čelu ima dva boda prednosti ispred Bayerna i Stuttgarta. Hertha je izgubila šanse

Nogometaši Wolfsburga trijumfalno su prošli gostovanje kod Hannovera proslavivši 5-0 pobjedu. Bayern nije uspio pobijediti Hoffenheima na gostovanju (2-2), kao ni Hertha Schalkea u Berlinu (0-0). Stuttgart se 2-0 pobjedom nad Energiejem bodovno izjednačio s Bayernom. HSV je izgubio na svojoj Nordbank Areni od Kölna 1-0 i time kolo prije kraja ostao ispod crte koja razdvaja “europske” od “neeuropskih” Bundesligaša za sljedeću sezonu. U posljednjem kolu Wolfsburg dočekuje Werdera, momčad bez ikakvih bundesligaških ambicija, koja je u subotu na svom stadionu izgubila 3-1 od "fenjeraša" Karlsruhea. Treba mu bod iz te utakmice za osiguranje naslova. Bayern na Allianz Areni dočekuje Stuttgarta u borbi za drugo mjesto, koje izravno vodi u Ligu prvaka. Samo ta dva kluba mogu još teoretski prestići sastav Felixa Magatha. Volfsburžane su do velike pobjede kod Hannovera u subotu opet vodili napadači Džeko i Grafite. Džeko je zabio hat-trick, drugi unutar samo četiri kola, tijekom kojih je skupio čak devet golova. Trenutačno je na učinku od 25 pogodaka i 10 asistencija ove sezone u Bundesligi. Grafite je zabio dva gola, od kojih mu je za jedan asistirao Džeko. Stao je na brojci od 26 bundesligaških golova. Sva tri pogotka 23-godišnjeg napadača bili su remek-djela. Prvog je zabio krasnim drop-kickom sa 17 metara u same rašlje Enkeova gola, a druga dva krasnim udarcima glavom. Bayern je poveo u Hoffenheimu golom Riberyja (deveti u sezoni) u 16. minuti. Domaći su preokrenuli preko Dembe Baa (13. gol) i Carlosa Eduarda. Brazilac je prethodno asistirao Senegalcu za izjednačujući zgoditak. Konačan je rezultat postavio Toni na kraju prvog poluvremena udarcem glavom nakon superprecizne asistencije Riberyja. Talijanu je to bio 14. prvenstveni pogodak ove sezone, a Francuzu deseta asistencija. Josip Šimunić i Ivan Rakitić odradili su svih devedeset minuta u berlinskom remiju Herthe i Schalkea bez golova, dok je Mario Cvitanović igrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton u Energiejevu porazu kod Stuttgarta (2-0). Za goste je u igru u 46. minuti ušao Ivan Radeljić, a u 60. Stiven Rivić. Dino Drpić nije igrao za Karlsruhe u gostujućem 3-1 trijumfu kod Werdera, za koji je Jurica vranješ igrao do 59. minute. Ivica Olić nije se uspio niti golom a niti pobjedom oprostiti od navijača HSV-a. Na svojoj Nordbank Areni domaći su nogometaši izgubili od Kölna 1-0. Olić je odigrao čitav tijek susreta. Stuttgart i dortmundska Borussija tako nastavljaju savršene serije. Švabi su osam utakmica u nizu bez poraza, od kojih su u sedam navrata slavili. Dortmunđani su pak u devet posljednjih utakmica osam puta dobili i jednom izgubili.

Bundesliga, 33. kolo:
Hannover - Wolfsburg 0-5 (Džeko 14, 54, 80, Grafite 33, 36)
Hoffenheim – Bayern 2-2 (Ba 21, Carlos Eduardo 29/ Ribery 16, Toni 44)
Hertha – Schalke 0-0
Stuttgart – Energie 2-0 (Hitzlsperger 19, Cacau 78)
Bochum – Eintracht 2-0 (Hashemian 26, Klimowicz 72)
Borussia (D) – Arminia 6-0 (Kehl 43, 72, Hajnal 53, Valdez 69, Tinga 84, Zidan 87)
Bayer – Borussia (M) 5-0 (Kiessling 31, Helmes 44, Castro 68, Kadlec 79, Dante 86)
HSV – Köln 0-1 (Ehret 9)
Werder - Karlsruhe 1-3 (Stindl 28, 39, Jašvili 55 / Hugo Almeida 73)