Zadar jedini stopostotan u ligi! Split izgubio drugi derbi u nizu

Sezona kako god završi, poraz protiv Cibone je veliki šok i sramota za sve nas, ne smije se dogoditi da ne kaznimo momčad s pet igrača, rekao je trener Splita Slaven Rimac koji i dalje ne može zaboraviti taj poraz

U susretu sedmog kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je u dvorani "Krešimir Ćosić" pobijedio Split sa 88-80 ostavši jedina neporažena momčad.

Bio je to okršaj lanjskih finalista u kojem je pobjeda pripala aktualnom prvaku sa 88-80 (28-23, 16-19, 15-21, 29-17).

Susret Zadra i Splita u 7. kolu Favbet Premijer lige

Zadar je time nastavio pobjednički niz u prvenstvu sa sedam pobjeda, dok je Split upisao drugi poraz. Utakmica je riješena u posljednje dvije minute u koje su gosti ušli s vodstvom 79-78, međutim gotovo do kraja su ostali bez koša, dok je Zadar zabio 10 koševa.

Nakon prve dionice domaćin je imao pet koševa viška (28-23), dok je na poluvremenu vodio sa 44-42. Split je treću dionicu dobio sa šest razlike (21-15) i na ulazu u zadnju četvrtinu je vodio sa 63-61. Cijela zadnja četvrtina igrala se "koš na koš" i nitko u niti jednom trenutku nije imao više od dva poena prednosti, sve do slobodnih bacanja Ramljaka za 81-78 minutu prije kraja. Zadar potom bježi na +5 (83-78), a zatim i na šest razlike (84-78). Na koncu je završilo 88-80.

Zadar su do pobjede predvodili Karlo Žganec sa 19 poena i 7 skokova, Arijan Lakić sa 18, Marko Ramljak 16, te Lovor Mazalin 15 koševa. Kod Splita najefikasniji je bio James Funderburk sa 20 koševa, Toni Perković je dodao 17, a Mate Kalajžić 13 koševa.

- Znali smo da je Splitu bitna utakmica, da će se htjeti vaditi, da im leži Višnjik i da tu u pravilu dobro igraju. Lani smo ih prvi put doma dobili u finalu. Zahvaljujem publici što nas je bodrila, idemo dalje. Luka Božić je u drugom dijelu utakmice ostao na klupi jer se nije dva dana osjećao dobro, bio je virozan, nisam htio riskirati ozljedu i dao sam šansu Jambroviću i Drežnjaku, dobro je da smo dobili i na neki ga način poštedili - kazao je Danijel Jusup, trener Zadra.

Njegov kolega na suprotnoj strani, Slaven Rimac je dodao: - Sezona kako god završi, poraz protiv Cibone je veliki šok i sramota za sve nas, ne smije se dogoditi da ne kaznimo momčad s pet igrača.  Danas je bilo puno bolje, da smo bili ovakvi protiv Cibone imali bismo jednu pobjedu više. Jako teško je shvatit je li nas Zadar pobijedio ili smo mi krivi jer smo ih stavili u zadnje dvije minute 8 ili 10 puta na slobodno bacanje, gdje ti nitko ne smeta. Pametniji, spretniji Zadar je pobijedio," kazao je.

Na ljestvici vodi Zadar sa sedam pobjeda, Split ima pet pobjeda i dva poraza, dok su Dinamo i Cibona na skoru 5-1.