Komentari 10

Mladi Zagreb pobjedom protiv Celja otvorio novu Ligu prvaka

9

Rukometaši CO Zagreba su u prvoj utakmici nove sezone Lige prvaka pobijedili Celje rezultatom 24-21. Najbolji strijelac Zagreba bio je Mandalinić sa sedam golova

Danas smo momčad s puno većim iskustvom i spremni smo napraviti iskorak, odnosno ući u borbu za četvrtfinale, rekao je kapetan Zagreba Zlatko Horvat uoči utakmice prvog kola Lige prvaka protiv Celja

A prvi korak prema plasmanu u četvrtfinalu bila je pobjeda protiv Slovenaca do koje su rukometaši Zagreba i potpuno zasluženo u subotu navečer u Areni stigli rezultatom 24-21.

Zagreb je odlično otvorio utakmicu i vrlo brzo stigao do 5-2. Ipak, Celjani se nisu predavali te su se vratili u egal na 6-6. Trener zagrebaša Boris Dvoršek u tom je trenutku na teren poslao Antu Kaleba koji je odgovorio s nekoliko dobrih poteza te je hrvatski prvak na poluvrijeme otišao s plus tri (13-10).

- Naša snaga je širina. Meni je bilo važno da na poluvrijeme odemo s prednošću. Ušao je Ante Kaleb i dobro odgovorio - rekao je Dvoršak.

Još je bolje Zagreb otvorio nastavak u kojem su vrlo brzo došli na plus pet (17-12).

Slovenci se nisu predavali, ali pobjedu Zagreba nisu ugrozili. Završilo je 24-21.

- Odigrali smo jako dobru 6-0 obranu sa Stevanovićem na golu. Svi su ispunili svoj dio u obrani, dok smo u napadu malo štekali, pogotovo na desnoj strani, ali to je Liga prvaka - rekao je Dvoršek za HRT.

Najbolji pojedinac Zagreba bio je Mandalinić sa sedam golova. Horvat i Josip Valčić zabili su četiri, Kaleb tri. Stevanović je imao 11 obrana.

- Dobro smo se pripremili za njih, jako ih dobro poznajemo. U obrani smo igrali jako pokretljivo, u jednom trenutku smo pali, ali na kraju ipak pobijedili - rekao je Mandalinić.

Već u četvrtak Zagreb gostuje kod Motora u Zaporožju.