Komentari 3

Zagreb Indoors: Dodig bolji od Koroljeva sa lakih 2-0..

1

Svladao je Koroljeva, 50. tenisača svijeta, u meču u kojem je mogao brže do pobjede, ali i u kojem je Koroljev imao četiri set lopte u prvoj dionici

Hrvatski tenisač Ivan Dodig, 153. igrač na novoj ATP ljestvici, svladao je Kazahstanca Jevgenija Koroljeva 7-6(9), 6-4 u 1. kolu zagrebačkog ATP turnira u Domu sportova. Nakon velikog uspjeha u Melbourneu i prolaska kvalifikacija na Australian Openu (prvi puta prošao je u karijeri kvalifikacije na jednom Grand Slam turniru), a potom i pobjede u 1. kolu glavnog turnira nad Španjolcem Juanom Carlosom Ferrerom, i to nakon zaostatka 0-2 u setovima, 25-godišnji Ivan Dodig zadržao je dobar trend i na startu petog izdanja PBZ Zagreb Indoorsa. Svladao je Koroljeva, osmog nositelja turnira i 50. tenisača svijeta, u meču u kojem je mogao i brže i lakše do pobjede, ali i u kojem je Koroljev imao četiri set lopte u prvoj dionici. Dodig je odlično krenuo u meč, prvi je napravio break i propustio šansu za vodstvo 5-1. Koroljev se vratio, izborio tie-break u kojem je imao 6-4 i kasnije još dvije set lopte. Ipak, Dodig je imao dobra rješenja u najtežim trenucima, te je izborio pobjedu u tie-breaku s 11-9. Drugi set opet je bolje otvorio Dodig, poveo je s 2-0, ali se Koroljev opet vratio i poravnao na 2-2. Tada je domaći predstavnik napravio dva uzastopna breaka i osigurao vodstvo 5-2 i servis. Nije uspio odservirati za pobjedu prvi put, ali je bio siguran u desetom gemu, kada je bez izgubljenog poena završio posao.
- Bilo je i treme pred domaćom publikom, mogao sam i brže pobijediti, ali najvažnije je da sam uspio. Drugi servis gem za pobjedu odradio sam besprijekorno - rekao je Dodig odmah nakon meča.
Hrvatski tenisač imao je 10 asova i čak 19 osvojenih poena više od Koroljeva. Vrlo važnu ulogu odigrale su i neforsirane pogreške, Rus ih je napravio 46, čak dvostruko više od Dodiga (23). Dodig je i prošle godine bio odličan u Zagrebu. Prošao je kvalifikacije, a potom je u glavnom turniru pobijedio dvojicu TOP 50 igrača, Rusa Igora Andrejeva i Latvijca Ernestsa Gulbisa. U četvrtfinalu ga je zaustavio kasniji finalist Mario Ančić. Dodig je uzvratio Koroljevu za poraz na ATP Challengeru u Genovi prošle godine, na zemljanoj podlozi. Tada je Koroljev slavio u njihovom prvom međusobnom dvoboju u tie-breaku trećeg seta. Dodig će u 2. kolu igrati protiv pobjednika dvoboja između Talijana Simonea Bolellija i Ukrajinca Iljije Marčenka.

ATP Zagreb, 1. kolo: Dodig - Koroljev 7-6(9), 6-4 Melzer (3) - Brands 6-4, 6-3 O. Rochus - Kunjicin 4-6, 6-2, 7-5 Kukuškin - Zverev 6-4, 6-3