Zagreb korak do senzacije u Ligi prvaka! Vodio cijelu utakmicu pa ostao bez svega u Szegedu

Zagreb je imao 11 sekundi za zadnji napad, no Edin Klis promašuje za remi. Miloš Kos imao je pet golova, Luka Klarica i Timur Dibirov po četiri, dok je Matej Mandić utakmicu završio s osam obrana

Rukometaši Zagreba poraženi su u dvoboju 6. kola skupine A Lige prvaka kod Pick Szegeda 27-26 (13-15).

Hrvatski prvak je prikazao jednu od najboljih predstava u gostima zadnjih godina u Ligi prvaka, ali nije uspio ostati neporažen u Szegedu kod mađarskog viceprvaka.

Hrvatski prvak vodio gotovo cijeli susret

Zagrebaši su odlično odigrali drugi dio prvog dijela, u 28. minuti su imali tri razlike, a na poluvrijeme otišli s dva gola viška. Briljirao je Timur Dibirov s četiri gola, dok je vratar Matej Mandić imao pet obrana.

Zagreb: RK Zagreb i RK Eurofarm Pelister igraju 5. kolo EHF Lige prvaka

Hrvatski prvak je odlično počeo i drugi dio, došao do četiri gola prednosti (17-13), ali Mađari uzvraćaju mini-serijom 6-2 za poravnanje 19-19. Igralo se gol za gol, a domaćini u 53. minuti nakon dugo vremena vode (23-22). Tri minute prije kraja Matej Gaber dovodi Pick u vodstvo 27-26, Matic Suholežnik potom gubi loptu za Zagreb, a u samoj završnici Martin Soares i Luka Stepančić promašuju za domaćine. Zagreb je imao 11 sekundi za zadnji napad na utakmici, no Edin Klis promašuje za remi.

Kod Zagreba je Miloš Kos imao pet golova, Luka Klarica i Timur Dibirov po četiri gola, dok je Matej Mandić utakmicu završio s 8 obrana.

Mađare su predvodili Luka Stepančić, Imanol Garciandia i Miguel Soares s četiri gola, Marin Jelinić je zabio tri, a Mario Šoštarić dva pogotka.

Zagreb je sada sedmi u skupini s pet bodova, koliko ima i Pick, a sljedeći dvoboj igra 16. studenoga kada u Areni dočekuje poljsko Kielce.