Komentari 7

Zagreb je pobijedio Meškov iz Bresta, Nexe izgubio u Skoplju

1

Zagrebaši su slavili kod kuće protiv bjeloruskog Meškova 29-24 u 8. kolu regionalne Seha lige. Zlatko Horvat zabio je osam komada. Rukometaši Našićkog Nexea izgubili su u Skoplju od Vardara 31-26

Rukometaši PPD Zagreba 8. kola regionalne SEHA lige kao domaćini u dvorani Sutinska vrela svladali su bjeloruski Meškov iz Bresta 29-24 (13-10).

Zagreb je već u prvom poluvremenu uspio stvoriti prednost od pet razlike (11-6), ali gosti iz Bresta su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti na 13-10 da bi s tri uzastopna gola na početku nastavka stigli i do poravnanja na 13-13.

Rezultatska neizvjesnost potrajala je sve do pred sam kraj utakmice, 10 minuta prije isteka vremena bilo je 22-22, li tada je uslijedila velika serija domaćih od 7-1 kojom je osigurana sedma pobjeda u ovom natjecanju.

Zlatko Horvat s osam i Damir Bičanić sa šest golova predvodili su PPD Zagreb, dok je Andrej Jaščanka postigao sedam pogodaka za Meškov.

Nexe izgubio u Skoplju

Rukometaši našićkog Nexea u susretu su 8. kola regionalne SEHA lige izgubili na gostovanju kod prvaka Vardara u Skoplju sa 31-26.

Našićani su tijekom čitavog susreta hvatali zaostatak Vardara, pet minuta prije kraja prvog poluvremena bilo je 11-10, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 16-12 u korist domaćih. Drugo poluvrijeme Nexe je započeo serijom 3-0 za smanjenje na 16-15, ali vrlo brzo potom Vardar je uzvratio svojom serijom 3-0 za 20-16.

Posljednje približavanje na jedan razlike dogodilo se u 42. minuti kada je bilo 21-20, ali se Vardar s tri gola Dibirova odlijepio na 25-21 te se do kraja utakmice igrači hrvatskog predstavnika nisu uspjeli približiti na manje od dva gola zaostatka.

Marin Šipić je s pet golova bio najefikasniji kod Nexea, dok su Timur Dibirov i Danil Šiškarev postigli po pet pogodaka za Vardar.

Treći Nexe ima 15 bodova, tri manje od drugog Vardara, dok je na vrhu PPD Zagreb sa 21 bodom.