Komentari 4

Zar opet? Zagreb se još jednom ugasio osam minuta prije kraja

7

U utakmici za treće mjesto Meškov je pobijedio Zagreb 29-24. Zagrebaši su u 50. minuti izjednačili na 21-21 i potom opet se ugasili do kraja utakmice. Drugi su put završili četvrti

Drugi put u devetom nastupu na Final Fouru SEHA lige zagrebaši će kući bez medalje. Zapravo, ako im išta znači, dobili su pehar, čak i nije malen. Meškov im je drugi put uzeo broncu, a trebali su danas, da nije bilo onih užasnih osam završnih minuta s Vardarom, igrati u finalu s Veszpremom. Ovako će kući samo s još više upitnika, a Kiel dolazi već za deset dana i nema tu nade za Zagreb ako će ovako kao i u Zadru.

POGLEDAJTE VIDEO: SEHA Final Four u Zadru

SEHA liga Final Four 01:07

Protiv Meškova opet slična Zagrebova priča kao i s Vardarom, pogotovo zadnjih osam minuta. Krenuo je kao i protiv Vardara, znači u obrani samo Obradović za Vistoropa. Alonso je, s druge strane, Škurinskog, koji je u prvom poluvremenu polufinala razbijao Veszprem, zamijenio Obranovićem kojeg su Mandić i Vuglač odmah "pripitomili".

Ašanin je otvorio s tri obrane, Zagreb s 4-1, ali ritma nije bilo jer su se jedni i drugi natjecali tko će napraviti više grešaka. Prvo malo više Meškov, pa malo više Zagreb. Nije bila neka pozivnica navijačima makar ih je bilo malo više nego u petak (200).

Vori je s klupe u 10. minuti digao Vlaha i Mlakara jer se Vistorop i Vuglač u napadu nisu pokazali ni nametnuli, no nije se s ovom dvojicom promijenilo nabolje, pa je Zagreb probao sa sedmoricom u napadu i nakratko prodisao dok nije primio gol na praznu mrežu.

Zagrebaši su dobro zatvarali sredinu, ali pucalo je na krilima, na radost Jurinoka i Valiupaua kojeg je Ašanin pročitao sa sedam metara pa odmah i odbijanac. Lijepo je barem to bilo za vidjeti.

Takošer i Obradovića u napadu jer je bilo mjesta bez Hrstića (vratio se u Zagreb zbog obiteljskih razloga), ali onda su previše drugi počeli gledati i čekati što će on napraviti. Mlakar osim jednog gola skoro ništa, Vlah spor u početku pa kasnije brži, bez konkretnog učinka. Meškov se našao bez Skubea, a Zagreb i dalje malo ili ništa, pa je i rezultat postao takav (14-18).

Vori je na klupi, na kojoj je zamrznuo Božovića iako je bio korektan, našao Jandrića koji je povezao tri obrane, uz sedmerac Skubeu. Vratio se i Zagreb kada je još i precizni Jandrić zabio sa svog gola za 21-21. I tu se ispuhao, opet u 52. minuti kao i s Vardarom. Slučajno ili ne, jednom da, dvaput...

Igor Vori, trener Zagreba:

- Nakon poraza od Vardara uspjeli smo u jednom dijelu psihički vratiti ekipu i dečki su dobro reagirali. Otvorili smo dobro, a onda ušli u fazu u kojoj ni obrana ni napad nisu bili dobri, pogotovo prvo poluvrijeme. Potom 15 fenomenalnih minuta drugog dijela s golmanima koji su danas bili na zavidnoj razini. Nažalost, kod 21-21 nismo prelomili u našu korist, ali, ponavljam, imamo puno mladih igrača i to je proces u kojem će nam trebati vremena. Svaki je poraz težak, ali gledamo naprijed pozitivno.

Senjamin Burić:

- Kao što je trener rekao, ja sam s 29 godina najstariji ovdje. Učimo i svaka nam je utakmica škola. Ako želimo protiv vrhunskih ekipa nešto napraviti, ne možemo igrati dobro 45 minuta, već svih 60. Kao kolektiv moramo više, nemamo iskusnih pojedinaca i nadam se da je ovo škola.

Raul Alonso, trener Meškova:

- Zadovoljni smo ne samo zato što smo pobijedili, nego i kako smo se nosili s teškim situacijama. Bili smo danas s više samopouzdanja, imali uspona i padova, ali mentalno smo bili jako dobri nakon poraza od Veszprema.

SEHA liga, za treće mjesto:

PPD Zagreb - Meškov 24-29 (12-14)

PPD Zagreb: Jandrić 1 (3 obrane), Ašanin (9 obrana); Vistorop 1, Mrakovčić, Mandić 3, Božić Pavletić 3, Burić 3, Srna, Vuglač 2, Obradović 5, Stojnić, Božović 2, Matanović 1, Mlakar 2, Grahovac, Vlah 1

Meškov: Pešić (10 obrana), Mackevič; Santalov, Panić, Škurinski 2, Jurinok 7, Skube 2, Šumak, Vjarhejčik, Paczkowski, Obranović 1, Selvjasjuk, Vailupau 6, Malus 5, Tamašuk, Vranješ 6

Sedmerci: PPD Zagreb 3/3, Meškov 4/6

Isključenja: PPD Zagreb 8 minuta, Meškov 12