Komentari 23

Zato je najbolji mladi golman: Čudesna obrana Donnarumme!

1

Donnarumma je bio nominiran za najboljeg mladog igrača prošle godine kada je nagradu odnio Mbappé. Proglašen je najboljim mladim golmanom svijeta, a Goal ga je čak proglasio najboljim mladim igračem svijeta

Nogometaši Milana odigrali su 0-0 s Napolijem na San Siru u sklopu derbija 32. kola Serie A. Milanu je ovim remijem vjerojatno pobjegao i posljednji vlak za Ligu prvaka, ali nakon briljantne reakcije prvog golmana Gianluigija Donnarumme u 92. minuti 'rossoneri' mogu biti sretni i s osvojenim bodom.

POGLEDAJTE VIDEO: Nevjerojatna obrana 19-godišnjeg Donnarumme

Milan je bio bolja momčad u prvom dijelu, Nikola Kalinić imao je nekoliko dobrih prilika, no nije uspio zabiti. Pepe Reina morao se dobro ispružiti nakon udarca Bonaventure, ali na kraju prvog poluvremena rezultat na semaforu je pokazivao 0-0.

U nastavku susreta derbi nije ispunio očekivanja. Utakmica je zamrla, a prilika je bilo na kapaljku. Sve do pretposljednje minute sudačke nadoknade (Luca Banti utakmicu je produžio tri minute) kada je mladi Donnarumma nevjerojatnom obranom zaključao svoj gol i Arkadiuszu Miliku poručio da će se morati bolje potruditi ako mu želi poslati loptu iza leđa.

Serie A - AC Milan vs Napoli

Donnarumma je bio nominiran za najboljeg mladog igrača prošle godine kada je nagradu odnio Kylian Mbappé. Proglašen je najboljim mladim golmanom svijeta, a engleski Goal ga je čak proglasio najboljim mladim igračem svijeta.

Njegova renesansa počela je u listopadu 2015. godine kada je stao između stativa talijanskog giganta zamijenivši Diega Lopeza. Od tada je nezamjenjiv u prvoj postavi sedmerostrukog europskog prvaka, a na današnjoj utakmici s Napolijem stigao je do stotog nastupa u talijanskom prvenstvu čime je srušio rekord i postao najmlađi nogometaš u povijesti koji je to uspio.

Gianluigi Buffon ga je proglasio svojim nasljednikom, a već je skupio pet službenih nastupa za talijansku nogometnu reprezentaciju.

Donnarumma ispisao povijest: Najmlađi ikad do 100. nastupa