'Nisam zadovoljna zaostatkom i nisam dobro vozila. Uvjeti su stvarno dobri i stvarno mi je žao što to nisam iskoristila. Ovo je novo iskustvo za mene i nadam se da ću biti pametnija drugi puta', rekla je Zrinka Ljutić

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić nakon prve vožnje bila je 36. na veleslalomu u Pekingu, a poboljšala je sve to u drugoj vožnji i završila kao 28. Zlato je uzela Šveđanka Sara Hector, dok su iza nje bile Talijanka Federica Brignone i Švicarka Lara Gut Behrami.

Peking: Zrinka Ljutić 36. nakon prve vožnje veleslaloma

- Nisam zadovoljna zaostatkom i nisam dobro vozila. Uvjeti su stvarno dobri i stvarno mi je žao što to nisam iskoristila. Ovo je novo iskustvo za mene i nadam se da ću biti pametnija drugi puta - kazala je Ljutić.

Komšić nije startala jer je prilikom zagrijavanja došlo do ukočenja vrata i bolova u leđima. Olimpijska prvakinja Amerikanka Mikaela Shiffrin promašila je vrata i ispala u prvoj vožnji.

Shiffrin nije ozlijeđena nakon što je proklizala na stazi i zbog toga promašila vrata. Nakon pada, skijašica je ponovno stala na skije i polako se spustila do cilja. 26-godišnja Amerikanka planira se natjecati u svih pet ženskih utrka na ZOI, a svoju najdražu disciplinu, slalom, vozit će u srijedu.