Komentari 11

Zubčić 13. u Schladmingu, HRT opet nije prenosio veleslalom

5

Najbolji hrvatski skijaš napravio je veliku grešku u prvom prolazu u prvoj vožnji, ali uspio ostvariti još jedan dobar rezultat u Svjetskom kupu

Švicarac Loic Meillard (26) pobjednik je veleslaloma u austrijskom Schladmingu. Utrka je održana pred više od 40.000 ljudi koji su se pobrinuli za fantastičnu atmosferu, a na postolju su završili još drugoplasirani Gino Caviezel i Marco Schwartz na trećem mjestu.

FIS Alpine Ski World Cup - Men's Giant Slalom

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić (29) izborio je još tri pozicije u drugoj vožnji za konačno 13. mjesto. Zubčić je u prvom prolazu u prvoj vožnji napravio veliku grešku zbog koje je izgubio čak sekundu i pol na samom početku vožnje, ali skijao je vrlo mirno od spomenute pogreške i osvojio je solidne bodove.

Trenutno vodeći skijaš, Marco Odermatt, nije vozio večerašnji veleslalom zbog lakše ozljede koljena.

ma

Talijan Hannes Zingerle bio je jedno od većih iznenađenja prve vožnje koju je završio na 26. mjestu, a u drugom je laufu preuzeo vodstvo nakon nesvakidašnjeg prolaska kroz cilj. Naime, Zingerle je izgubio kontrolu nad skijama nekoliko vratiju do kraja staze i kroz cilj je prošao u nekontroliranom padu.

Srećom po njega, nije se ozlijedio i ubrzo je zasjeo na crvenu stolicu rezerviranu za vodećeg skijaša u utrci. Tamo je sjedio sve do 17. nakon prve vožnje, 21-godišnjeg Alexandera Steen Olsena. Mladi Norvežanin odlično je odskijao  i ušao u cilj s ogromnih 1.36 sekundi prednosti u odnosu na Zingerlea.

F

Olsen se, ipak, nije dugo zadržao na prvom mjestu. Marco Schwartz, 15. plasirani iz prve vožnje, spustio se stazom nakon Zubčića i prvim vremenom druge vožnje preuzeo vodstvo s 0.48 sekundi prednosti u odnosu na Olsena i s 1.45 sekundi ispred Zubčića.

Austrijanac je imao najbolje vrijeme druge vožnje i na kraju je završio na trećem mjestu iza švicarskim skijaša.