LA LIGA Zvijer kao nekada: Real srušio Celtu, Benzema ne staje trpati | 24sata

Komentari 14

Zvijer kao nekada: Benzema ne staje trpati, Real srušio Celtu

Napadač Reala Karim Benzema bio je junak pobjede na gostovanju kod Celte s dva gola te tako stigao do šestog u posljednje četiri utakmice. Kao i mnogo puta do sada vuče Real kada je najpotrebnije

Nogometaši Real Madrida ostvarili su gostujuću pobjedu u subotnjoj utakmici 28. kola La Lige svladavši Celtu Vigo s 3-1 (2-1).

POGLEDAJTE VIDEO: Novi Bernabeu

Santiago Bernabeu 00:53

Ovosezonsku 18. prvenstvenu pobjedu "kraljevskom klubu" osigurali su dvostruki strijelac Karim Benzema, s kapetanskom trakom oko ruke, i dvostruki asistent Toni Kroos. Prvi pogodak iz te suradnje francuski napadač je postigao u 20. minuti, a za 2-0 deset minuta poslije.

Preporođeni Benzema je tako stigao do šestog gola u zadnje četiri utakmice. Zabio je Atalanti u Ligi prvaka, dao je gol Atletico Madridu i po dva Elcheu i Celti.

La Liga Santander - Celta Vigo v Real Madrid

Santi Mina je u 40. minuti smanjio zaostatak domaće momčadi, a Celta je blizu izjednačenju bila u 83. minuti, kad je Iago Aspas iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora pogodio okvir gola.

Real je pobjedu potvrdio u trećoj minuti sučevog dodatka, kad je Benzema asistirao, a Asensio iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Kapetan hrvatske reprezentacije i igrač tjedna u Ligi prvaka Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, a u 80. minuti je zaradio žuti karton zbog prekršaja.

U prvom subotnjem dvoboju Athletic i Eibar su u Bilbau odigrali 1-1. Berchiche je 9. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a konačnih 1-1 postavio je Kike u 17. minuti.

Real Madrid je došao do 60 bodova i privremeno smanjio zaostatak za vodećim Atleticom na tri boda, ali gradski suparnik ima utakmicu manje. Trećeplasirana Barcelona, također s utakmicom manje, ima 59 bodova. Četvrta je Sevilla s 54 boda. U zoni ispadanja su Eibar i Alaves s 23 boda, a zadnja je Huesca s 20.