Već nekoliko desetljeća objavljuju se izvještaji u kojima se klimatske promjene povezuju s ljudima, a javnost još uvijek nije svjesna koliko je planet u opasnosti
Zemlja je u opasnosti, ali čini se da ljude to i ne brine puno
Znanstvenici imaju velikih problema u uvjeravanju javnosti da klimatske promjene na Zemlji uzrokuju ljudi. Istraživanje centra Pew Research pokazalo je da samo 50 posto Amerikanaca vjeruje da su za klimatske promjene uglavnom odgovorni ljudi dok takvo viđenje prihvaća 87 posto znanstvenika.
Unatoč činjenici da se već nekoliko desetljeća objavljuju izvještaji u kojima se klimatske promjene povezuju s emisijom stakleničkih plinova, javnost još nije svjesna koliko nam je planet u opasnosti, piše National Geographic.
Topimo led, uništavamo život u morima
Svakodnevno spalimo rekordne količine ugljena, ulja i prirodnog plina kako bi naše moderno društvo funkcioniralo. Rezultat toga je proizvodnja rekordnih količina stakleničkih plinova koji zagrijavaju atmosferu, tope led na polovima i povećavaju kiselost oceana što prijeti životu u njima.
Tropske šume nastavljaju se sjeći zbog povećanja obradivih površina, a pretjerani izlov ribe prijeti smanjenju njihove populacije. Zagađujemo i podzemne vode i to zbog pretjeranog korištenja umjetnih gnojiva u poljoprivredi.
Prema mišljenju znanstvenika, izrazimo li se slikovito, možemo reći da se na Zemljinoj nadzornoj ploči trepće crveno svjetlo.