Komentari 17

Velika pobjeda: Medveščak na penale srušio moćni Dinamo...

3

Medveščak je pobijedio na gostovanju kod moskovskog Dinama 3-2 nakon penala. Dvaput su 'medvjedi' gubili, dvaput se vraćali i nakon penala ostvarili veliko slavlje

Medveščak je gubio 1-0 i 2-1, dvaput se vraćao u utakmicu, golom 50 sekundi prije kraja izborio je produžetke, a na penalima je srušio moćni Dinamo iz Moskve.

Sjajna utakmica "medvjeda" na gostovanju na kojem nitko nije očekivao dva boda.

Nakon prve trećine bez golova, Pestuško je zabio za moskovski Dinamo već nakon 14 sekundi igre u drugoj trećini. Marko Popović u 27. minuti zabija za 1-1, a Korjagin pred kraj trećine donosi Dinamu 2-1 vodstvo.

Medveščak je pritisnuo, a nakon što su nekoliko dobrih šansi promašili domaći igrači, "medvjedi" izvlače golmana i 50 sekundi prije kraja preko Kolanosa zabijaju gol za produžetke. Tamo nije bilo golova, a "medvjedi" su bili precizniji na penale.

Prošlosezonski dvoboj ove dvije momčadi u Moskvi obilježila je dramatična završnica. Medveščak je vodio 3-2 50 sekundi prije kraja, da bi Moskovljani izjednačili, a potom četiri sekunde prije kraja zabili za pobjedu.

U Domu Sportova u uzvratu bilo je 5-0 za Dinamo.