Danza de los Zancos potječe iz 17. stoljeća, a održava se u španjolskom gradiću svake godine na dan svete Marije Magdalene
Tradicija
Na pola metra visokim štulama, vrte se niz strme ulice
Većini ljudi hodanje na štulama je prava noćna mora, no ne i plesačima iz španjolskog grada Anguiana koji se svake godine u čast svete Marije Magdalene popnu na pola metra visoke štule te se munjevito brzo vrte niz strme ulice.
Svake godine manifestacija 'Danza de los Zancos' (Ples na štulama) se održava 22. srpnja, na dan svetice.
Osam hrabrih i pristojnih mladića iz najstarijih obitelji obuku šarene veste, bijele košulje i žute suknje te se popnu na štule. Osim što se brzo vrte, istovremeno prstima sviraju kastanjete.
Iako se izlažu velikoj opasnosti od ozljeda, plesači vjeruju da ih štiti sveta Marija Magdalena.
Odaberi temu koju želiš pratiti
Primaj sve nove vijesti o temi i budi u tijeku