Komentari 27

Cibona nije mogla stati na kraj Zvezdinoj seriji, izgubila '-16'

1

Košarkaši Cibone izgubili su u posljednjoj utakmici 2014. godine na gostovanju kod Crvene zvezde u beogradskoj dvorani Pionir. Srbijanski klub pobijedio je 80-64...

Cibonina pobjednička serija u ABA ligi (pet utakmica) počela je nakon poraza od Partizana u Beogradu, a u istoj je dvorani i završila. Crvena zvezda slavila je u dvoboju 15. kola ABA lige u Pioniru rezultatom 80-64.

To je 15. pobjeda u nizu beogradskih "crveno-belih", čime su došli do rekordnog ostvarenja u povijesti regionalne lige.

Branitelj naslova pobjednika ABA lige loše je krenuo u utakmicu te u trećoj minuti gubio 8-0. Uspjela je Cibona potom povezati nekoliko dobrih minuta i do kraja prve četvrtine došla na 22-18, a do poluvremena je prednost zvezdaša narasla na "+7".

Iako su Beograđani nastavili s dobrom igrom i u trećoj dionici te imali 15 poena prednosti u 27. minuti (57-45), do kraja tog dijela utakmice cibosi su smanjili na prihvatljivih 57-52. No kao i prvu, Zvezda je serijom otvorila i posljednju četvrtinu (5-0) te je do kraja mirno sačuvala dvoznamenkastu prednost za konačnih 80-64.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Nikola Kalinić s 15 koševa, a u Ciboni je Dominik Mavra jedini ubacio dvoznamenkasti broj poena, 20.

Jedina stopostotna momčad Crvena zvezda na vrhu je ljestvice s omjerom 15-0, a Cibona drži petu poziciju ABA lige s osam pobjeda i sedam poraza.