Kacige će bolje odgovarati onima koji nose naočale, jer neće biti magljenja, ali imaju i neke nedostatke, poput prigušenog zvuka tijekom razgovora
Je li ovo budućnost? Napravili su kacige koje filtriraju zrak
Iako ograničenja u cijelom svijetu postupno popuštaju, mnogi su putnici i dalje zabrinuti zbog nove stvarnosti zračnog putovanja. Srećom, inženjer i industrijski dizajner Michael Hall iz tvrtke MicroClimate zamislio je rješenje u obliku nosive kacige koju jednostavno naziva AIR (zrak). Ova pažljivo dizajnirana pokrivala za glavu pružaju pouzdaniju alternativu kirurškim maskama za lice, s patentnim ventilacijskim sustavom opremljenim ventilatorom koji gura zrak kroz HEPA filtere prije nego što dođe do nosa i usta.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Filteri koji se kvalificiraju kao HEPA moraju zadovoljiti izuzetno visoki standard učinkovitosti na temelju veličine čestica koje mogu proći kroz njegov sustav. HEPA standardi - koji zahtijevaju filtriranje čestica promjera 0,01 mikrona - mogu filtrirati koronu, čiji je promjer otprilike 0.125 mikrona, piše MyModernMet.
Osim što čisti zrak, MicroClimate pričvršćivanjem na vratu također rješava većinu naših uobičajenih problema s maskama te je idealan za one kojima se zbog maske često magle naočale. Te značajke mogu pružiti ugodnije iskustvo tijekom letenja, iako ćete možda poželjeti prigristi prije polijetanja, jer je verzija kacige sa slamkom još u fazi izrade. Osim toga, u kacigi je zasad i prigušen zvuk, iako tvorci uvjeravaju da se dovoljno čuje za vođenje normalnog razgovora.
AIR ima vijek trajanja baterije oko pet sati sa šest metara dugim kabelom koji omogućava korisnicima da nastave nositi masku tijekom punjenja. Težak je oko dva kilograma i dolazi sa vlastitom sigurnom torbicom. Elementi kacige dizajnirani su za zamjenu i čišćenje, uključujući HEPA filtre koji pročišćavaju zrak i obloge koje se mogu prati.
Kaciga je trenutno dostupna u pretprodaji po cijeni od 199 američkih dolara (oko 1275 kuna), a isporuka će početi kasnije ovog mjeseca.