Šef HDZ-a Tomislav Karamarko je na skupu, koji je organizirao s HDZ-om BiH, rekao da Zagreb više neće šutjeti na preglasavanje Hrvata u toj zemlji
"BiH neće u EU bez da Hrvati budu potpuno ravnopravni"
Čelnik HDZ-a Tomislav Karamarko u utorak je u Mostaru rekao kako svi oni koji žele da BiH bude članica Europske unije moraju znati da to neće biti bez ravnopravnosti hrvatskog naroda.
Karamarko je na skupu, koji je organizirao s HDZ-om BiH i desetak hrvatskih stranaka okupljenih oko Hrvatskog narodnog sabora u BiH, rekao da Zagreb više neće šutjeti na preglasavanje Hrvata u toj zemlji, javlja Večernji list.
- U BiH su na djelu dva pristupa, jedan je separatistički (srpske stranke), a drugi je majorizacija Hrvata kao konstitutivnog naroda u Federaciji BiH (bošnjačke stranke). Ja ne razumijem u čemu je problem da svi žele u EU, a Hrvati u BiH su neravnopravni - rekao je Karamarko. Dodao je kako Hrvatska treba biti aktivnija u odnosu na BiH.
Karamarko je između ostalog najavio i kako će zastupnici HDZ-a u EU parlamentu aktivno raditi da se popravi položaj Hrvata i BiH.