Obavijesti

News

Komentari 3

Bulj: Sinj nikad nije bio puniji, ovo je najveći dan za naš grad

Bulj: Sinj nikad nije bio puniji, ovo je najveći dan za naš grad

Ovdje su ljudi iz svih krajeva došli hodočastiti, prohodali su stotine kilometara, svatko je dobrodošao. Ovo je dan koji posvećujemo našoj zaštitnici bez koje ne bi bilo ništa, dodao je sinjski gradonačelnik

Ovo je najveći dan za grad Sinj, Cetinsku krajinu pa i Dalmaciju. I Alka se trči u čast Gospi. Grad je već mjesec danas pun, Sinj nikad nije bio puniji, a i danas očekujemo velik broj ljudi, rekao je sinjski gradonačelnik Miro Bulj za N1 emisiju Novi dan.

- Ovdje su ljudi iz svih krajeva došli hodočastiti, prohodali su stotine kilometara, svatko je dobrodošao. Ovo je dan koji posvećujemo našoj zaštitnici bez koje ne bi bilo ništa - dodao je.

Prešućeno ukazanje: Tukli su nas jer smo vidjeli Gospu u Gali
Prešućeno ukazanje: Tukli su nas jer smo vidjeli Gospu u Gali

- Crkva je narod. Crkva nisu samo svećenici, Crkva smo i mi svi vjernici. Bitno je da ljudi vjeruju i da dolaze. A što se tiče miješanja u politiku, to je na svakom svećeniku, neka sam odluči, ali normalno da će vjernici prepoznati one koji politiziraju - rekao je Bulj.

Iz HEP-a se pripremaju na uštede električne energije i moguća uvođenja restrikcija.

Tri, četiri, pet puta je poskupila rasvjeta. No HEP je poskupio struju za dostavu vode kućanstvima, za pumpne stanice koje dižu vodu na veću razinu. To je harač koji je nezapamćen. Poglavito za vodovod koji je doveden do upitnosti. HDZ je i to ispolitizirao, 500 posto dići cijenu… Prošle godine struja za vodovod je bila 160.000 kuna, ove godine 1,3 milijuna. Očekujem hitan razgovor oko ovog problema jer nećemo imati mogućnost dostavljati ni vodu, ne samo Sinju i Cetinjskoj krajini, nego i zaleđu Splita jer znamo koliko sveta rijeka Cetina opskrbljuje. Harač koji radi HEP je katastrofalan. Rasvjeta je poskupila, tu ću vidjeti što napraviti. Ugrozili su dostavu vode kućanstvima, poduzetnicima, poljoprivrednicima, utjecat će na radna mjesta i ugroziti sve naše građane. Razočaran sam tim haračem i morat ću poduzeti neke korake jer ne mogu dozvoliti da poskupi voda našim građanima. Protivim se tom poskupljenju - objasnio je.